Solarpod Pyxis – jeden z licznych sukcesów crowdfundingu

W ciągu ostatnich miesięcy, dość głośno zrobiło się o crowdfundingu. Powstało kilka polskich portali, zajmujących się uzyskiwaniem funduszy społecznych na poszczególne projekty…

Wielu ludzi wypowiada się jednak dość sceptycznie na temat tego typu akcji, ponieważ nie wierzą, że rzeczywiście można w ten sposób zrealizować jakieś pomysły. Aczkolwiek Solarpod Pyxis jest świetnym dowodem na to, że dzięki crowdfundingowi można spełnić swoje marzenia.

Na portalu Kickstarter wystartował projekt o nazwie Solarpod Pyxis, którego twórcy proponowali urządzenie ładujące wszelkiego rodzaju gadżety elektroniczne pokroju smartfonów czy tabletów. Przedrostek w nazwie „Solar” sugeruje, iż będziemy mieli tutaj do czynienia z energią słoneczną. I dokładnie tak jest. Producent gwarantuje naładowanie baterii przeciętnego smartfona w ciągu zaledwie ponad godziny. Trzeba jednak umieścić urządzenie na pełnym słońcu.

Solarpod Pyxis to zatem nic innego, jak ładowarka, wyposażona w kilka portów USB, dzięki której, zupełnie za darmo, możemy naładować swoje urządzenia elektroniczne. Autorzy pomysłu prosili o wsparcie w wysokości trzydziestu ośmiu tysięcy dolarów. Jak się okazało, na ten moment uzbierali aż 105 tysięcy! Kwota ta nie tylko pozwoliła na spełnienie ich marzenia, ale także na udoskonalenie ładowarki poprzez stworzenie urządzenia wodo- i pyłoodpornego. Stronę projektu znajdziemy pod tym adresem.

http://www.youtube.com/watch?v=xAqZqG-epVU

Nie ma się więc nad czym zastanawiać, tylko należy próbować swoich sił. Nie mamy nic do stracenia – czy warto, by godne uwagi pomysły przepadały tylko dlatego, iż brakuje pieniędzy na ich realizację? Gdyby wszyscy tak myśleli, nie istniałyby dziś takie firmy, jak Sony czy Microsoft.

Dodaj komentarz

561 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Wyjątkowe telewizory dla osób ceniących klasę i mocne brzmienie

Idealny obraz pełen detali, rozbudowany system audio zaprojektowany przez Bowers & Wilkins oraz wyjątkowe wzornictwo...