750x300sss

#NowAndThen – Sony opowiada o rozwoju telewizji

W warszawskiej kawiarni MiTo art cafe book w dniu wczorajszym ruszyła niezwykle ciekawa inicjatywa, dzięki której każdy chętny może zapoznać się z historią rozwoju telewizorów. Została ona przedstawiona w formie instalacji artystycznej przygotowanej przez RISK made in warsaw oraz Annę Tyślerowicz.

750x300sss

Projekt #NowAndThen jest współorganizowany z jednym z najpopularniejszych producentów telewizorów – Sony, ośrodkiem badań TNS Polska, projektantami z RISK oraz ekspertką od scenografii Anną Tyślerowicz.

Na odwiedzających kawiarnię MiTo czeka niespodzianka. Przestrzeń lokalu została zagospodarowana w dość nietypowy sposób. Otóż po obu stronach pomieszczenia klienci spotkają odmienny wystrój. Pierwszym będzie instalacja retro prezentująca to jak kiedyś odbywało się wspólne oglądanie telewizji. Artyści pomyśleli o najdrobniejszych szczegółach jak telefon z PRL-u, fotele czy okrągły stolik z obrusem pod szkłem, będący charakterystycznym elementem tychże czasów.

P8210058

Druga część wystawy pokazuje, jak dziś możemy konsumować treści telewizyjne – tak, aby zmaksymalizować bodźce dla naszych zmysłów. Myślę, że poniższe zdjęcie lepiej zobrazuje temat niż słowo pisane.

P8210020

P8210009

To jak zmienił się sposób, w jaki korzystamy z TV w przeciągu kilkudziesięciu lat robi wrażenie i pomyśleć, że rozwój tej gałęzi rynku technologicznego ani myśli się zatrzymać. Obraz w rozdzielczości 4K nie jest już wizją przyszłości – to dzieje się tu i teraz. Więcej na ten temat dowiecie się we wtorkowym wpisie o najnowszej linii telewizorów Sony Bravia.

Z naszej strony gorąco zachęcamy do odwiedzenia kawiarni MiTo, aby przekonać się na własne oczy co potrafią dzisiejsze urządzenia służące do odbioru materiałów telewizyjnych. Pamiętajcie… zostało wam na to jedynie dwa  tygodnie.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...