sony-750x300

Sony BRAVIA S90 – dźwięk przestrzenny oraz zakrzywiony ekran 4K wykorzystujący HDR. Czego chcieć więcej?

W minionym tygodniu miałem okazję sprawdzić na własne oczy (i uszy), co oferuje najnowsza linia telewizorów japońskiego producenta. Przyznam, że jestem pod wrażeniem. Mało tego, najprawdopodobniej mój następny TV z pewnością będzie posiadał na obudowie logo Sony…

sony-750x300

Tak, najnowsza propozycja Japończyków wyraźnie daje do zrozumienia, że rozdzielczość 4K to nie przyszłość – to dzieje się tu i teraz. Obraz ostry jak brzytwa w połączeniu z technikami zwiększającymi szczegółowość sceny oraz wielokanałowe głośniki – to również przemawia za produktami Sony. Sprawdźmy co jeszcze ma nam do zaoferowania BRAVIA S90.

Na początek warto zaznaczyć, że telewizory z serii S90 występują w dwóch wariantach (65 oraz 75 – cali). Sam rozmiar ekranów Triluminos robi niesamowite wrażenie, szczególnie przy rozdzielczości 4K. Oczywiście nawet idealny technologie można jeszcze poprawić. Sony doskonale zdaje sobie z tego sprawę i zdecydowało się zaimplementować w BRAVIA S90 odświeżanie na poziomie 800 Hz oraz system X-tended Dynamic Range, znany głównie w świecie fotografii.

P8210053

4K brzmi dumnie – tylko co z filmami Blu-ray? Czy musimy iść na kompromis i zaakceptować obraz FullHD. Skądże znowu, Sony znalazło rozwiązanie i na to. X-Reality PRO interpoluje obraz z płyt oraz telewizji, dzięki czemu rozdzielczość zostaje podbita aż czterokrotnie. Zastanawiacie się jak owa funkcja działa w praktyce?  Zapewniam was, że doskonale. Stałem naprzeciw dwóch BRAVI (FullHD oraz FullHD z X-Reality PRO) i muszę powiedzieć, że efekt jest bardzo widoczny, a szczegółowość obrazu wręcz wzorowa.

P8210011

Dźwięk – tutaj po raz kolejny muszę przyklasnąć Japończykom, dzięki którym posiadanie oddzielnego zestawu audio dla wielu osób stanie się niepotrzebne.

Decydując się na zakup jednego z wariantów BRAVIA S90 otrzymamy w standardzie wbudowany system głośników (4.2-kanałowe). Co ciekawe każdy z nich emituje dźwięk w zupełnie innym kierunku, dzięki czemu uzyskamy ciekawy efekt przestrzenny. Nad odpowiednim zgraniem elementów systemu czuwa ClearAudio+.

P8210056

Jeśli należycie do osób lubujących się w naprawdę niskich tonach i wbudowany zestaw wam nie wystarcza, możecie wyposażyć się w dedykowane akcesorium w postaci subwoofera bezprzewodowego (SWF-BR100/B).

Poniżej pełna specyfikacja techniczna opisywanego urządzenia:

Wielkość ekranu

75″ (KD-75S9005B) / 65″ (KD-65S9005B)

Rozdzielczość

4K (3840 x 2160)

Procesor obrazu

4K X-Reality PRO

Kolor

TRILUMINOS Display

Jasność i kontrast

X-tended Dynamic Range

Motionflow

Motionflow XR 800 Hz

System głośników

4.2-kanałowy Multi-angle Live z przetwarzaniem cyfrowym

System obsługi One-Flick Entertainment

Szybkie uruchamianie i odtwarzanie; bezpośredni dostęp dzięki nowemu systemowi obsługi; intuicyjna obsługa pilotem One-Flick Remote

Dodatkowe funkcje

Funkcja Social Viewing, tryb „Futbol na żywo”, wyświetlanie kopii ekranu za jednym dotknięciem, udostępnianie fotografii

System 3D

Aktywny (w komplecie dwie pary okularów)

Kamera Skype i mikrofon

Wbudowane

Pilot One-Flick

W komplecie

Subwoofer bezprzewodowy

Sprzedawany oddzielnie: SWF-BR100 lub SW-BR100B

Niestety, na cenę oraz datę wprowadzenia telewizorów na rynek będziemy musieli poczekać, aż do września, gdyż Sony poda do wiadomości wspomniane informacje dopiero podczas berlińskich targów IFA 2014.

Nie znając konkretnej kwoty jaką przyjdzie zapłacić za BRAVIA S90 ciężko ocenić czy warto decydować się na zakup owych urządzeń. Niemniej jednak technologie zastosowane w TV od Sony robią wrażenie. W moim przypadku efektem jest nerwowe przeglądanie oferty japońskiego producenta w poszukiwaniu telewizora dla siebie.

 

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...