SonyHuis750x300

Sony Huis – uniwersalny pilon wykorzystujący technologię e-ink

Tytułowe rozwiązanie wykorzystywane jest w produkcji czytników ebooków i tam też sprawdza się doskonale. Dlaczego więc nie spróbować umieścić e-papieru w innych urządzeniach, na przykład w pilocie?

SonyHuis750x300

Pilot już dawno przestał być jedynie kontrolerem TV. Urósł do rangi centrum zarządzania gospodarstwem domowym – możemy za jego pomocą sterować pralką, lodówką, klimatyzacją, żaluzjami oraz systemami audio, a nie jak dotychczas wyłącznie telewizorem.  Niestety, choć sprzęt ewoluuje, w dalszym ciągu nie przypomina futurystycznych rozwiązań z filmów SF. Sony chce to zmienić, choć nie jestem pewny czy sposób, w jaki to robi, jest właściwy.

Wyobrażaliście sobie kiedyś pilota wyświetlającego wirtualne przyciski? Nic nowego – wystarczy odpowiednia aplikacja na smartfona. A co jeśli wszystko będzie prezentowane na ekranie e-ink?

Cóż, jeśli dysponujecie odpowiednią kwotą (250$), możecie sprawdzić takież rozwiązanie w praktyce. Otóż na portalu crowdfoundingowym Sony – first-flight trwa właśnie zbiórka na Huis, czyli uniwersalny pilot wykorzystujący technologię elektronicznego papieru. Początkowo produkt trafi jedynie na rynek japoński, jednak wraz ze wzrostem popularności zagości również na amerykańskich oraz europejskich półkach sklepowych.

SonyHuis1

Niewątpliwymi zaletami urządzenia są długi czas pracy na baterii oraz wysoka konfigurowalność, dzięki czemu dostosujemy „wirtualne menu” do własnych potrzeb oraz upodobań. Niestety, możliwości customizacyjne możemy zaliczyć również do wad. Dlaczego? Cóż – po pierwsze częste zmiany „widoku” skomplikują w pewnym stopniu użytkowanie pilota. Po drugie zastąpienie fizycznych przycisków wirtualnymi oznacza konieczność patrzenia na ekran urządzenia podczas wybierania pożądanej funkcji.

http://www.youtube.com/watch?v=uZogq_qBRoU

Biorąc pod uwagę komfort użytkowania niższy niż w przypadku tradycyjnego pilota, na  chwilę obecną traktuję urządzenie jako ciekawostkę, choć kto wie – może w przyszłości Sony lub inny podmiot zmodyfikuje opisywany sprzęt, usuwając jego wady? Na to liczę.

Źródła: Androidcentral, First-flight.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...