You are here
Wiemy które smartfony Sony dostaną Androida 7 News 

Wiemy które smartfony Sony dostaną Androida 7

Japoński producent opublikował właśnie listę urządzeń typowanych do otrzymania Androida w wersji Nougat. Sprawdź, czy wśród wymienionych znalazło się twoje urządzenie.

Sony Xperia Nougat

Rynkowa premiera 7-ki odbyła się dopiero dwa dni temu, lecz już dziś pierwsi producenci zapowiadają uaktualnienie poszczególnych urządzeń. Przez rynkową premierę rozumiemy w tym przypadku udostępnienie finalnej wersji systemu pierwszym użytkownikom. Jak nie trudno zgadnąć są nim posiadacze smartfonów z serii Nexus, a więc linii współtworzonej przy współpracy z Google. Pozostali użytkownicy zielonego robota muszą poczekać.

Czekanie, choć irytujące może nie być niczym złym. Oczywiście pod warunkiem pewności otrzymania wspomnianego update’u. Niestety, na chwilę obecną spokojni mogą być jedynie użytkownicy Nexusów oraz najnowszych flagowców topowych producenów. Co z resztą? Na decyzję wielu firm musimy jeszcze poczekać. Chyba, że mówimy o Sony…

Sony ogłasza listę urządzeń mających otrzymać Androida 7.0 Nougat

  • Xperia Z3+
  • Xperia Z4 Tablet
  • Xperia Z5
  • Xperia Z5 Compact
  • Xperia Z5 Premium
  • Xperia X
  • Xperia XA
  • Xperia XA Ultra
  • Xperia X Performance
Sony Xperia Nougat

Jak widać, lista nie jest długa i zabrało na niej wielu urządzeń ze średniej i niższej półki cenowej. Nie oznacza to jednak, że producent „dał ciała”. Przeciwnie, wśród sprzętu wytypowanego do aktualizacji znajdziemy takie, których premiera odbyła się prawie trzy lata temu. Mało, która firma decyduje się na tak daleko idące wsparcie w zakresie aktualizowania urządzeń. Mało tego – weźmy pod uwagę fakt,, że wymienione urządzenia nie muszą być jedynymi, które otrzymają 7-kę. Właściwie możemy być niemal pewni, że te osiem smartfonów i jeden tablet nie oznaczają zamknięcia listy. Przekonywaliśmy się o tym wielokrotnie i podejrzewam, że tym razem będzie podobnie.

O ficzerach dostępnych w najnowszej wersji Androida przeczytacie w naszym osobnym wpisie. Zastanawiające jest jedynie to, które trafią do nakładki Sony. Zgadza się – nie każdy element zmodyfikowanego OS-u będzie prezentował się identycznie jak w niczym niezmąconym czystym Androidzie. Niespodzianka? Skądże, to standardowa praktyka każdego producenta sprzętu, pracującego pod kontrolą zielonego robota.

Sony – brawo, czekamy teraz na decyzje kolejnych firm.

Źródło: Sony

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment