Sony wpuszcza nowy model PS4 na rynek

Pierwsze modele konsol zazwyczaj są zastępowane po paru latach na rynku przez ich lżejsze, mniejsze wersje. Czy w przypadku Sony ten proces się już zaczął?

Jakiś czas temu prasa zaczęła się domyślać, że nadchodzi nowy model PS4 i mogliśmy przeczytać newsy o bardziej pojemnym modelu. Niestety firma z Japonii nie potwierdziła żadnego z nich, ale po reakcji ich największego konkurenta, Microsoftu, który bez problemów zapowiedział swój nowy model Xboxa One o pojemności 1 TB, było widać, że coś się świeci. Obecnie już oficjalnie wiemy, że nowa wersja modelu Playstation 4 o pojemności 1 TB wchodzi na rynek. Na dodatek jest to mniejsza i lżejsza wersja konsoli, różniąca się nieco konstrukcją od swojego starszego brata, jednak nie na tyle, żeby się wizualnie wyraźnie wyróżniać. Nowy model konsoli o nazwie kodowej CUH-1200 pobiera nieco inną ilość prądu – mniej o 8 % niż pierwsza wersja konsoli, a także jest lżejszy o 10 %, zamykając się w wadze 2,5 kg. Młodsza wersja konsoli jest więc nieznacznie inna i oprócz nowej pojemności trudno się doszukać jakiejkolwiek różnicy poza usprawnionym chłodzeniem.

Sony ma długą historię ulepszania modeli swoich konsol, chociaż trzeba przyznać, że rzadko tak nieznacznie jak w tym wypadku. Pierwsza konsola Playstation swojego młodszego brata otrzymała dopiero w okolicy premiery PS2, była to PSOne – odchudzona o ponad 50 % wersja starego, kultowego szaraka. Playstation 2 natomiast pomimo swoich topornych rozmiarów dopiero po kilku latach otrzymało znaczny lifting pod postacią PSTwo, które już tym razem wyglądało zupełnie inaczej niż pierwotna wersja, będąc ponad 4 razy lżejsza i zajmując jedną piątą miejsca zajmowanego przez starszego brata. Podobnie w przypadku PS3, które było na starcie największe z całej swojej rodziny i odchudzona wersja pojawiła się już po niecałych dwóch latach. Co ciekawe, w przypadku PS3 wersja Slim otrzymała jeszcze większy lifting, tak aby ostatecznie Sony pod koniec cyklu życia konsoli sprzedawało wersję SuperSlim.

Źródło: kotaku

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...