Sony wyjaśnia, dlaczego musimy tyle czekać na aktualizację Android Pie

To nie pierwszy razy, kiedy Sony wyjaśnia swoim użytkownikom, dlaczego muszą oni czekać tak długo na pożądaną aktualizację oprogramowanie. Teraz, przy okazji premiery Androida Pie, Japończycy po raz kolejny starają się uzmysłowić klientom zasadę działania programu. Cieszyć powinno to, że przy okazji poznajemy listę urządzeń wytypowanych do otrzymania update’u.

Sony wyjaśnia

Na początek najważniejsze. Androida Pie otrzymają smartfony Sony Xperia XZ2, XZ2 Premium, XZ2 Compact, Xperia XZ Premium, XZ1 lub XZ Compact. Lista skromna, ale wystarczająca. Niestety, na wspomniane uaktualnienie użytkownicy urządzeń Sony poczekają aż do listopada. Dlaczego tak długo? Sony wyjaśnia sytuację.

Sony wyjaśnia opóźnienia

Wyjaśnienie Japońskiego giganta jest proste w odbiorze, gdyż ten zdecydował się na udostępnienie specjalnej infografiki zawierającej potrzebne informacje. Nie jest to pierwszy raz, kiedy Sony tłumaczy się z opóźnienia, wyjaśniając, jak wygląda proces tworzenia modyfikacji Androida, z której korzystają smartfony producenta.

Sony, chcąc nie chcąc musi zoptymalizować nowego Androida pod konkretny hardware, swój hardware. Producent nie może ot tak wprowadzić zmian bez uprzedniego ich przetestowania pod kątem standardów. Testy, uzyskiwanie certyfikatów oraz uzgodnienia z operatorami sieci mogą trwać i trwać. Pomyślcie, że poza procesami podstawowymi, Sony musi dodatkowo zmodyfikować interfejs Androida, tak aby wizualna strona zielonego robota wpisywała się dotychczasowy lineup. Z pełnymi wyjaśnieniami możecie zapoznać się tutaj.

Sony wyjaśnia

Źródło: Sony, TheVerge

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...