Treści terrorystyczne

Treści terrorystyczne i ekstremistyczne mają zniknąć z sieci w ciągu godziny. Inaczej posypią się kary

Unia Europejska nie składa broni w kwestii walki z ekstremistami w sieci. Mało tego, UE pracuje nad regulacjami, dzięki której właściciele serwisów społecznościowych będą zobowiązani usunąć treści terrorystyczne w godzinę od przyjęcia stosownego zgłoszenia.

Treści terrorystyczne

Prac nad stworzeniem odpowiednich regulacji trwają od kilku miesięcy, ale końcowy wynik poznamy dopiero we wrześniu. Niemniej, już dziś możemy omówić jedno z ważniejszych ustaleń przyszłego prawa.

Treści terrorystyczne na celowniku UE

Jeśli przepisy wejdą w życie, serwisy internetowe takie jak Facebook, YouTube Twitter, a także mniejsze sieci społecznościowe będą musiał reagować na pojawiające się weń treści terrorystyczne szybciej niż dotychczas. Uściślając — reakcja na zgłoszenie nie powinna trwać dłużej niż godzinę. Oczywiście, wspomniane podmioty już dziś reagują na zgłoszenia i usuwają podobne materiały w stosunkowo szybkim tempie, jednak dla Unii jest to najwyraźniej niewystarczające.

Co, jeśli właściciele któregokolwiek z wymienionych serwisów nie wyrobią się w czasie z usunięciem zgłoszonych treści? Wtedy Unia Europejska nałoży na daną firmę karę. Nie znamy jeszcze konkretnych kwot, ale możemy być niemal pewni, że będą one dotkliwe.

Źródło: TheVerge, The Next Web

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...