XperiaC5Ultra 750x300

Sony Xperia M Ultra – fotograficzny potwór

Xperia M Ultra, następca zeszłorocznego budżetowca z serii Xperia C, może nieźle namieszać.

XperiaC5Ultra 750x300

Wygląda na to, że dział mobilny Sony obudził się z zimowego letargu i planuje w tym roku zalać rynek swoimi produktami. Zaledwie wczoraj gruchnęła informacja o możliwym pojawieniu się Xperia X Premium, a niedawno do sieci wyciekły prawdopodobne zdjęcia Xperia C6. Tym razem informujemy was o kolejnej słuchawce, która może mieć w sobie coś niesamowitego.

Ultra to nazwa, która wbrew pozorom nie oznacza, że smartfon będzie miał podbitą do granic możliwości specyfikację. W rzeczywistości głównym atutem nowej Xperii M ma być aparat i to na jego właściwości postawiono największy nacisk. Podobnie było zresztą przy okazji Xperia C5 Ultra, gdzie obie matryce miały po 13 megapikseli. Teraz podobny ruch prawdopodobnie zostanie zastosowany przy okazji M Ultra.

XperiaC5Ultra 750x300 1

Jeżeli plotki się potwierdzą, dostaniemy smartfona, który wizualnie będzie kontynuował drogę obraną przez poprzedników. Czyli duży ekran, ale niewielkie ramki wokoło mają zapewnić bezproblemowe użytkowanie. Sam wyświetlacz ma mieć przekątną 6 cali oraz rozdzielczość FullHD. Jednak od wyglądu słuchawki ważniejsze jest w tym wypadku jej wnętrze. Procesor, który zarządzać ma urządzeniem będzie prawdopodobnie Snapdragon 652, a wspierać będzie go 3 GB RAM. Do tego dojdzie 32 GB ROM, obsługa czytnika linii papilarnych, USB typu C oraz pojemny akumulator (4280 mAh).

Największe wrażenie robią jednak aparaty. Główny wyposażony ma być w matrycę 23 Mpix z podwójnym obiektywem (24mm i f/2 oraz 75mm i f/2.2). Do tego dochodzi jeszcze OSS (Optical Steady Shot), czyli forma stabilizacji obrazu opracowana przez Sony. Ta sama funkcja znalazła się w przedniej kamerze, która ma 16 Mpix oraz 25mm i przysłonę f/2.2. Trzeba przyznać, że specyfikacja robi wrażenie. Biorąc pod uwagę to, że Sony chwali się jednymi z najlepszych aparatów wśród urządzeń mobilnych, można założyć, że Xperia M Ultra nada się idealnie dla wielbicieli fotografii.

Sama słuchawka wygląda jak średnia półka, ale aparaty zdecydowanie podbijają jej wartość. Jeżeli przecieki okażą się prawdziwe, dostaniemy naprawdę ciekawego smartfona, a Sony w końcu zamiesza trochę na rynku. Wszak dość długo tego nie robiło.

Źródło: PhoneRadar
Fot: Sony

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...