xperia-z1-f-sony1-750x300

Sony Xperia Z1 F – mocny flagowiec w wersji mini

To chyba najtrafniejsze określenie nowego modelu Japończyków. Dopisek „mini” dotyczy tylko rozmiarów, gdyż podzespoły zastosowane przy produkcji Z1 F są godne flagowca.

xperia-z1-f-sony1-750x300

Konfiguracja sprzętowa nie ustępuje tej, znanej z większego brata, czyli Xperii Z1. Mamy tutaj do czynienia z najwydajniejszym układem Qualcomm Snapdragon 800 oraz grafiką Adreno 330. Dodajmy do tego 2 GB pamięci RAM i można pomyśleć, że specyfikacja dotyczy urządzenia z najwyższej półki.

W przypadku aparatu również na próżno szukać kompromisu. W Z1 F znajdziemy taką samą 20.7 Mpix matrycę z wszystkimi dodatkami, jakie występuje we flagowym modelu Japońskiego producenta. Mało tego, oprogramowanie smartfona również nie różni się niczym od tego zaimplementowanego we flagowcu. Dzięki czemu na pokładzie znajdziemy Android JellyBean w wersji 4.2.2 z autorską nakładką Sony.

sony-xperia-z1-f-docomo-640x356

Jednak, pamiętajmy, że jest to wersja mini. Dlatego ekran zastosowany w urządzeniu to 3.4-calowy Triluminos, pracujący w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli (zagęszczenie na poziomie 341 PPI). Mimo, zmniejszenia przekątnej, praca na wyświetlaczu powinna być wygodna.

Sony Xperia Z1 f, na początku będzie dostępna jedynie na rynku Japońskim. Na tę chwilę nie znamy terminu, w którym sprzęt zawita do Europejskich sieci sprzedaży.

Źródło: PhoneArena

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...