Składany smartfon Xiaomi

Składany smartfon Xiaomi pokazany na filmie

W sieci pojawiło się wideo, na którym możemy zaobserwować, jak działa składany smartfon Xioami. Evan Blass, źródło wycieku ma jednak pewne wątpliwości co do pochodzenia urządzenia.

Składany smartfon Xiaomi

Wiemy już, że składane smartfony staną się faktem. Nad własnymi wariantami tychże konstrukcji pracują Samsung, Huawei oraz LG. Do gry dołączy zapewne Xiaomi, choć to nie powinno akurat nikogo dziwić. Chiński gigant technologiczny znany jest z szybkich reakcji na postępujące trendy rynkowe. Co więcej, całkiem możliwe, że poznaliśmy właśnie wygląd, część interfejsu oraz metodę składania rzeczonego sprzętu.

Składany smartfon Xiaomi

Źródło przecieku dodaje materiałowi wideo wiarygodności. Evan Blass znany jest ze sprawdzalności swoich doniesień, choć tym razem nawet on nie ma stuprocentowej pewności, czy nie mamy do czynienia z fejkiem. Bądźmy więc ostrożni w osądach. Niemniej, jeśli wideo okaże się prawdą, będzie to pierwsze sensownie zobrazowane wykorzystanie możliwości konstrukcyjnych i programowych składanych urządzeń.

Na filmiku widzimy nakładkę systemową zbliżoną wyglądem do MIUI od Xiaomi, która reaguje na fakt złożenia ekranu z trybu “tabletowego” do trybu “smartfonowego”. Wygląda to świetnie i przywołuje na myśl pewne sytuacje. Wyobraźcie sobie, że jedziecie autobusem ,czytając wygodnie książkę na dużym ekranie. Nagle otrzymujecie przychodzące połączenie głosowe, składacie smartfon i kontynuujecie rozmowę w tradycyjny już sposób. Brzmi nieźle, prawda? Głęboko wierzę w to, że rok 2019 będzie rokiem premier tego typu sprzętów i zobaczymy składany smartfon Xiaomi, LG, Samsunga oraz Huawei.

Źródło: Twitter (@evleaks)

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...