Sony zrezygnuje z produkcji urządzeń audio, wideo oraz smartfonów? Na to wygląda

Jak podaje The Verge, Sony podjął decyzję o wydzieleniu ze struktur firmy działu audio oraz wideo. Według obserwatorów krok ten może być zwiastunem definitywnego wycofania się producenta z tegoż segmentu rynku. Czy to samo czeka dział mobilny, odpowiedzialny między innymi za smartfony?

sony

Nie wiem, czy pamiętacie, ale rok temu byliśmy świadkami bardzo podobnej do wspomnianej sytuacji, choć z małą różnicą. Dotyczyła ona Sony VAIO, czyli działu komputerów osobistych, który finalnie został sprzedany japońskiemu funduszowi Japan Insustrial Partner. Nie było to zaskoczeniem, zważywszy na nierentowność spółki zajmującej się produkcją VAIO.

Niestety problemy firmy, która pomimo wielu udanych produktów notuje od wielu lat straty, na tym nie kończą. Sony sukcesywnie „odcina” poszczególne odnogi swojej działalności. Tym razem przyszła kolej na audio oraz wideo, co jest dla mnie wyjątkowo smutne, gdyż niezwykle ceniłem sobie japońską myśl techniczną, przynajmniej w kwestii TV. 

Sytuacja nie dotyczy póki co działu mobilnego (smartfony i tablety), ale patrząc na słupki sprzedaży takowych sądzę, że jest to tylko kwestią czasu. Porażka na każdej linii? Skądże, nawet pomimo strat firma nie zamierza się poddawać. Dowodzą tego działania fokusujące się na rozwijaniu innej działalności.

W takim razie, na czym teraz zamierzają skupić się Japończycy? Multimedia, a mówiąc ściślej: muzyka, film, gry – właśnie one (według Sony) mają przynieść firmie sensowne zyski. Temat ten zostanie rozwinięty we wpisie naszego reakcyjnego kolegi, który jest wielkim fanem platformy Play Station.

Nie traktujcie informacji zawartych w tekście jako pewniaka. Sony, mimo „odłączania” kolejnych działów, nie musi zrezygnować z produkcji urządzeń przez nie stworzonych (historia zna takie przypadki). Nie mniej jednak sytuacja jest naprawdę niepokojąca i na dobrą sprawę nie wiadomo, w jakim kierunku się rozwinie.

Źródło: The Verge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...