Word of Tanks Generals – Wargaming rozpoczyna zamknięte testy swojej karcianki

Moda na gry karciane trwa w najlepsze… Blizzard ma swoje „Heartstone: Heroes of Warcraft”, Wargaming postawiło na „World of Tanks Generals”.


Studio Wargaming – mające na koncie produkcje MMO, w których gracz przejmuje kontrolę nad czołgami, samolotami lub jednostkami pływającymi – planuje podbić kolejne rynki. Nowych fanów postanowiło złowić na popularny ostatnio gatunek logicznych gier karcianych opartych o model free2play z systemem mikropłatności.

„Word of Tanks Generals” to osadzony w realiach drugiej wojny światowej tytuł, w którym twórcy zaproponowali graczom starcia z innymi uczestnikami zabawy (PvP) oraz bitwy treningowe (PvE), za sprawą których doszlifujemy taktykę walki i dobierzemy zabójczą talię. Swój indywidualny deck wybrać będziemy mogli spośród około dwustu kart z wizerunkami różnorodnych formacji bojowych: piechoty, artylerii, czołgów wraz z opisem ich możliwości oraz punktowymi statystykami. Wspomniane karty przyporządkowane są do trzech frakcji – rosyjskiej, amerykańskiej i niemieckiej. W późniejszym terminie dojść ma jeszcze strona francuska. Głównym celem gracza jest zniszczenie kwatery głównej wroga.

Włożyliśmy w World of Tanks Generals dużo wysiłku i ciekawi jesteśmy jak testerom się ona spodoba (…) Bardzo chcemy usłyszeć opinie graczy dotyczące jej przyszłego rozwoju – powiedział Andrey Zimenko, Dyrektor Operacji Globalnych „World of Tanks Generals”. 

Gra wydana ma być na urządzenia mobilne oparte o system: Android oraz iOS. Miłośnicy wersji przeglądarkowych mogą liczyć również i na takową. Jak tytuł sprawuje się w warunkach bojowych na komputerach osobistych, możecie sprawdzić udając się pod ten adres, gdyż Wargaming uruchomił zapisy do zamkniętych beta testów omawianej wersji. Warto nadmienić, że jeśli jesteście już szczęśliwymi posiadaczami konta Wargaming ID nie musicie się ponownie rejestrować, aby wysłać zgłoszenie.

http://www.youtube.com/watch?v=S78049dtInQ

Czy karcianka „Word of Tanks Generals” ma szansę zyskać podobną popularność co jej starsi bracia, a dodatkowo uszczknąć kawałek tortu zarezerwowanego do tej pory dla konkurencji w postaci „Might & Magic: Duel of Champions”, „Hearthstone” lub polskiego „Earthcore: Shattered Elements”? Z uzyskaniem odpowiedzi na to pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 Źródło: Wargaming.net

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...