Spacecom trafia na platformy Google Play oraz MAC Appstore

Kosmiczny RTS studia „Flow Combine” za wydanie, którego odpowiedzialne jest „11 bit studios” wreszcie trafił na „Androida” oraz „Mac OS”.

„Spacecom” to projekt polskiego studia ”Flow Combine”, natomiast za wydanie tytułu odpowiedzialna jest inna rodzima firma – „11 bit studios”. Oba przedsiębiorstwa współpracowały ze sobą w ramach programu „Launchpad, którego celem jest promowanie mniejszych produkcji.

Gra reprezentuje gatunek wymagającej strategii kosmicznej, która garściami czerpie z najnowocześniejszych technologii wojskowych oraz klasyki gatunku science-fiction. W tytule obejmujemy kontrolę nad admirałem gwiezdnej floty, a naszym celem jest zdobywanie systemów gwiezdnych opanowanych przez wroga. Oczywiście i my musimy bronić naszych terytoriów przed najazdami przeciwnika. Kontrola systemów jest kluczowa, gdyż to właśnie tam ulokowane są fabryki, stocznie i warsztaty pozwalające na zasilanie naszej floty nowymi jednostkami.

Produkcja tworzona była z myślą o rozgrywce „multiplayer”, w której może uczestniczyć do pięciu graczy, choć nie zabrakło również scenariuszy przeznaczonych do gry w pojedynkę. Twórcy chwalą się, iż ich produkt został zaprojektowany w taki sposób, aby w jak największym stopniu uniknąć losowości, a głównie stawiać na strategię obmyśloną przez samych graczy.

„Spacecom” wyceniono na około 10 złotych, a gra należy do kategorii premium, czyli użytkownik płaci raz i nie uświadczy później żadnych (nawet opcjonalnych) mikropłatności. W przypadku wersji na komputery przyjdzie nam zapłacić nieco więcej, bo gra kosztować nas będzie około 10 dolarów/euro. Na początku do rozgrywki dołączyć mogli użytkownicy komputerów osobistych (14.09.2014 r.), później tytuł pojawił się na sprzęcie pracującym pod kontrolą platformy systemowej „iOS” (06.07.2015 r.), by ostatecznie wylądować na urządzeniach z zielonym robocikiem (30.07.2015 r.). W przypadku urządzeń mobilnych do komfortowej rozgrywki potrzebny nam będzie smartfon o wielkości co najmniej 4,7 cala.

 http://www.youtube.com/watch?v=LzfqLS8eQF8

Grę na interesującą was platformę sprzętową znajdziecie pod poniższymi adresami:

Jeśli jesteście fanami serii „Galactic Civilization”, gra nie powinna was rozczarować.

Źródło: 11 bit studios

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór konsol i gier w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...