Telefony fotograficzne Asusa: ZenPhone Laser i Selfie debiutują w Indiach

Asus radzi sobie znakomicie jako producent telefonów – produkuje sprzęt naprawdę dobrej jakości, oferując przy tym wyjątkowo konkurencyjne ceny. Tym razem chińska korporacja wkracza na rynek indyjski organizując w tym kraju premierę swoich najnowszych smartfonów, służących przede wszystkim do robienia zdjęć.

Głównymi bohaterami tego artykułu będą dwa najmłodsze telefony Asusa: ZenPhone Selfie i ZenPhone 2 Laser. Oba smartfony są przeznaczone dla osób, które przede wszystkim robią zdjęcia (pierwszy z nich może być nawet kierowany do rosyjskich fanów fotografii autoportretowej), a więc muszą być wyposażone w dobre aparaty i najnowszą wersję aplikacji Asusa do robienia zdjęć. Przyjrzyjmy się bliżej modelowi Laser, którego nazwa pochodzi od laserowego focusa użytego przy konstrukcji aparatu fotograficznego. Telefon jest wyposażony w matrycę 13 MP obsługującą główny aparat, soczewkę o aperturze f/2.0 i dwutonowy flesz, przy czym jak wspomniałem focus jest obsługiwany laserowo.

Ponadto telefon występuje w trzech rozmiarach: pięć, pięć i pół oraz sześć cali, wszystkie w rozdzielczości do 1080p. Ekran smartfona jest pokryty szkłem GorillaGlass 4. Od strony czysto sprzętowej w ZenPhone’ach Laser znajdziemy procesory Snapdragona: od 410 do 615, z dwoma lub trzeba gigabajtami RAM, w zależności oczywiście od modelu, który wybierzemy. Ceny wahają się od 160 do 280 dolarów.

http://www.youtube.com/watch?v=d5DfJke2iC4

Model ZenPhone Selfie jest w zasadzie bardzo podobny, jedyna różnica to nieco inne parametry głównego aparatu fotograficznego, który został umieszczony z przodu (jak nazwa wskazuje). Matryca 13 MP pozostała bez zmian, natomiast soczewka ma nieco inną aperturę f/2.2 i brak laserowej funkcji socus. Cena tego modelu to 250 dolarów, ponieważ wszystkie modele Selfie mają na pokładzie Snapdragona 615 i 3 GB RAMu.

Oprócz tego na indyjskim rynku debiutuje ZenPhone 2 Deluxe, czyli najbardziej dopieszczona wersja ZenPhone 2. Czym różni się od zwykłego modelu ZP2? Posiada 128 GB pamięci wewnętrznej, 4 GB RAM i procesor Intel Atom o taktowaniu 2.3 GHz, czyli specyfikację najdroższych modeli ZenPhone 2. Dodatkowo Asus wyposażył ZP 2 Deluxe w znaną z innych telefonów firmy technologię quick-charge: naładowanie baterii do 60% zajmie nam niecałe 40 minut (to zbawienie dla użytkowników narzekających, że smartfon nigdy na długo nie zerwie się ze smyczy – teraz przynajmniej szybciej go naładujecie). Oprócz tego wersja Deluxe ZenPhone’a 2 ma nowe wymienne obudowy, które stylistycznie pasują do motywu przewodniego telefonu – kwadraty i romby w najbardziej kolorowych wydaniach. Co najbardziej zaskakuje w przypadku rynku indyjskiego to cena telefonu: 360 dolarów, co jest bardzo skromną sumą jak na smartfon z wyższej półki.

Źródło: engadget

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....