SAIP Slide

Specjalna aplikacja stworzona z myślą o Euro 2016 ostrzeże fanów przed atakami terrorystycznymi

Już dziś spotkanie reprezentacji gospodarzy z Rumunią zainauguruje „Mistrzostwa Europy” w piłce nożnej we Francji. Przy okazji turnieju jak grzyby po deszczu pojawiają się dedykowane imprezie aplikacje ułatwiające życie fanom tej dyscypliny sportu. Wśród licznych projektów znajdziemy jednak nie tylko takie, które dotyczą tematyki sportowej, ale również dbające o nasze bezpieczeństwo.

SAIP Slide

Na swoje urządzenia przenośne możemy już pobrać aplikacje, które podpowiedzą nam, gdzie będziemy mogli obejrzeć spotkania turnieju „Euro 2016” lub przypomną o meczu ulubionej reprezentacji. Ważnym problemem w dzisiejszym świecie są jednak zagrożenia terrorystyczne, a rozpoczynająca się dziś impreza może być idealnym celem dla wszelakiej maści ekstremistów. Francuskie „Ministerstwo Spraw Zagranicznych”, w trosce o bezpieczeństwo fanów piłki nożnej, którzy wybierają się na stadiony bądź mają w planie odwiedzić strefy kibica, przygotowało specjalną aplikację o nazwie „SAIP” (système d’alerte et d’information des populations), która ostrzeże przed widmem ataków lub pomoże w szybkim wezwaniu pomocy.

Działania francuskiego rządu są następstwem wydarzeń z ostatnich miesięcy, w tym zamachów w Paryżu mających miejsce 13 listopada ubiegłego roku, w wyniku których śmierć poniosło 130 osób. Doszło do nich m.in. w okolicach „Stade de France”, gdzie odbywało się wówczas towarzyskie spotkanie Francji z Niemcami. Na wiosnę z kolei o muzułmańskich terrorystach było głośno po ataku na lotnisku w Brukseli.

Nowa aplikacja będzie dostępna przez telefon komórkowy za pośrednictwem „AppStore” i „Google Play”. Jeśli aktywujemy swoją lokalizację i wybierzemy region, z którego chcemy dostawać informacje, to w razie zagrożenia dostaniemy powiadomienie. Aplikacja przygotowana jest specjalnie na „Euro 2016” wyjaśniał Michel Delpuech z francuskiego „MSW”.

SAIP Screen

Jak przybliżył w skrócie działanie aplikacji Michael Delpuech, Szef francuskiego „Ministerstwa Spraw Zagranicznych” wystarczy pobrać ją na swoje urządzenie, następnie wybrać lokalizację oraz region, z którego użytkownik chce otrzymywać informacje o ewentualnych zagrożeniach pojawiających się w okolicy, by móc w odpowiedni sposób na nie zareagować.

Szacuje się, iż na „Euro 2016” do Francji przyjedzie ok. dwa miliony fanów futbolu. W związku ze wciąż panującym stanem wyjątkowym oraz autentycznym zagrożeniem zamachami podczas turnieju inicjatywa francuskiego „Ministerstwa Spraw Zagranicznych” wydaje się znakomitym rozwiązaniem.

„SAIP” oferuje interfejs w języku francuskim oraz angielskim. Aplikacja jest darmowa, a pobrać ją można na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą platformy systemowej „Google Android” oraz „Apple iOS”:

http://www.youtube.com/watch?v=4132XErQ9uA

Źródło: Mashable.com, Play.google.com, Applicantes.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...