Spectacles

Spectacles AR? Snapchat pracuje nad nowymi okularami

Spectacles, czyli okulary Snapchata wyposażone w funkcję nagrywania obrazu stały się hitem, a przynajmniej na to wskazuje ich popularność. Wygląda na to, że firma, bazując na “fali” zamierza wypuścić na rynek kolejny, tym razem naprawdę innowacyjny produkt.

Spectacles

Dobrze, z “innowacyjnością” lekko przesadziłem, gdyż Spectacles 2 (nieoficjalna nazwa) skupi się na technologi rozszerzonej rzeczywistości. Ta, jak wiadomo, w ostatnich latach, a szczególnie miesiącach jest niezwykle popularna. W związku z czym interesują się nią w zasadzie wszystkie firmy technologiczne świata. W czym Snap miałby być lepszy? Myślę, że siłą rozwiązania Snapa będzie prostota i wygoda, za którą, jakby nie patrzeć, przepadają młodzi użytkowcy. Pytanie, czy to wystarczy.

Spectacles by Snap Inc.

Wspomniane okulary spotkały się z niemałym zainteresowaniem, co nie zdziwiło w zasadzie nikogo. Snapchat jest niezwykle popularnym medium, z którego korzystają nie tylko nastolatki. To potęga, którą wykorzystują piosenkarze, sportowcy, a nawet stacje telewizyjne. Każdy znajdzie ciekawy dla siebie kontent, ale istotę rozwiązania stanowią krótkie filmiki, które można wzbogacać specjalnie przygotowanymi filtrami. Rzeczone dodatki nie są wysoce zaawansowaną technologiczne strukturą nakładaną na obraz, to proste elementy graficzne, które nijak mają się do artyzmu. Cóż, świat technologiczny wielokrotnie udowadniał już, że rozwiązania proste, a nawet ułomne stanowią najpopularniejszy segment rynku.

Wróćmy do Spectacles, czyli okularów Snap Inc. To właśnie za ich pomocą można w sposób niezwykle wygodny tworzyć kontent dla swoich obserwatorów. Czy jest coś lepszego od okularów, co pozwala na oddanie tego, co aktualnie widzimy? Wątpię. Gadżet zyskał rozgłos, na co miał wpływ nietypowy sposób jego sprzedaży. Otóż chcąc nabyć Spectacles, należało ustawić się w “kolejce” do specjalnego automatu. Te zlokalizowane były jedynie w USA, a co za tym idzie, my w Europie mogliśmy o nich, co najwyżej pomarzyć. Dziś możemy zakupić je poprzez specjalną stronę internetową, ale czy wpłynęło to pozytywne na kondycję finansową firmy?

Odpowiedź jest brutalna. Wartość akcji Snap niestety spada i nie zanosi się na to, że firma zacznie w najbliższym czasie przynosić zyski przewyższające koszty. Jak łatwo zgadnąć, w takiej sytuacji, najlepszym wyjściem wydaje się ponowne zainteresowanie rynku swoim produktem… najlepiej nowym.

Spectacles AR?

W sieci pojawiły się pogłoski, które w mojej ocenie mogły wyjść od samych twórców Snapchata. Wszak to właśnie im najmocniej zależy na rozgłosie. W myśl plotki firma miałaby pracować nad okularami, które wykorzystują do działania technologię rozszerzonej rzeczywistości. Patrząc na możliwości aplikacji Snapchat, która pozwala na nakładanie filtrów AR, zdaje się to wysoce prawdopodobne. Jak dokładnie mogłoby wyglądać Spectacles AR?

Niemal pewne jest to, że nowe okulary pozwolą na nagrywanie wideo w wyższej niż dotychczas rozdzielczości. To pozwoli na dodanie dokładniejszych modeli obiektów 3D do obrazu, który prześlemy “w świat”. Spodziewam się również znacznie pojemniejszego ogniwa akumulatora oraz potężnego redesignu. Umówmy się, pierwsza wersja Spectacles nie była zbyt urodziwa i choć mogła spodobać się określonej grupie użytkowników, dla wielu wyglądała po prostu słabo. Chcąc zwiększyć zasięg sprzedaży nowej odsłony Spectacles, należałoby, a wręcz trzeba uatrakcyjnić je wizualnie.

Źródło: Digital Trends

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...