You are here
Specyfikacja OnePlus 7 ujawniona? Cena nie odstrasza artykuły News 

Specyfikacja OnePlus 7 ujawniona? Cena nie odstrasza

Nie ma jeszcze określonej nawet daty premiery nowego flagowca od OnePlus, a już jeden ze sklepów postanowił podzielić się ze światem informacjami na jego temat. Oczywiście musimy założyć, że opublikowane specyfikacja OnePlus 7 może ulec zmianie, ale jeżeli pozostanie taka, jak na wspomnianej stronie, będziemy więcej niż zadowoleni.

specyfikacja OnePlus 7

Trzeba wziąć pod uwagę to, że nie do końca powinniśmy zawierzać w informacje umieszczone na stronie sklepu. Wprawdzie GizTop oferuje u siebie całą masę modeli smartfonów, to jednak trudno nam do końca uwierzyć to, że już dziś ujawniono pełną specyfikację nowego OnePlus. Częściowo zapewne oparta jest ona na przypuszczeniach, a częściowo na życzeniach. Nie oznacza to jednak tego, że nie możemy się jej bliżej przyjrzeć.

Specyfikacja OnePlus 7

Wiedzieliśmy już Oppo F11 Pro, które dostało wysuwany moduł aparatu do selfie. Założyliśmy wtedy, co zresztą potwierdzają liczne przecieki, że kolejny OnePlus także będzie posiadał ten dodatek. Czy jest on potrzeby lub estetyczny, to już zupełnie inna kwestia. Podobnie było przy okazji kropli wody, która pojawiła się wpierw u Oppo, a później w modelu OnePlus 6T. Specyfikacja OnePlus 7 także wspomina o wysuwanym module aparatu, choć na wizualizacji go nie widać. Zresztą, ta także może wzbudzać pewne obawy, co do prawdziwości modelu, bo umieszone po lewej stronie przyciski różnią się od tego, co widzieliśmy już na innych renderach.

Na to, czy faktycznie OnePlus 7 będzie wyglądało tak, jak na stronie GizTop, przyjdzie nam jeszcze poczekać. Przyjrzyjmy się wpierw umieszczonej tam specyfikacji, która pokazuje, że nowy flagowiec będzie wart zainteresowania. Nie mogło być inaczej i procesorem zarządzającym został oczywiście ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 855 z grafiką Adreno 640. Czyli mamy tu absolutny top of the top, co w przypadku producenta nie powinno dziwić. OnePlus zawsze umieszczało w swoich smartfonach najlepsze podzespoły, które wraz z dopracowanym softem robiły cuda z wydajnością sprzętu.

Do tego specyfikacja OnePlus 7 zakłada pojawienie się 8 lub 12 GB RAM. Miejsce na dane to 128 lub 256 GB, ale nie wiadomo, czy będzie można korzystać z dodatkowej karty microSD. Sam wyświetlacz ma zostać wykonany w technologii AMOLED, a jego przekątna ma wynosić 6.5 cala. I jako, że przednia kamera ma być wysuwana, cała ta przestrzeń przeznaczona będzie dla użytkownika. Dodatkowo w samym ekranie umieszczono czytnik linii papilarnych.

Wysuwany aparat w OnePlus 7

Wysuwany moduł aparatu w OnePlus 7 możemy już traktować niemal jako pewnik. Dalej zastanawiamy się, czy jest on absolutnie konieczny, bo to przecież część mechaniczna. I niby możemy być zapewniani o tym, że będzie ona działała bez zarzutu oraz długo, ale wiemy, że rzeczywistość potrafi być czasem mocno rozczarowująca. Niemniej bardzo nas ciekawi to, jak OnePlus rozwiąże funkcję odblokowywania telefonu skanem twarzy użytkownika. Na stronie napisano bowiem, że ta funkcja ma być najszybszą na świecie. Zapewne już po wysunięciu modułu, no ale zobaczymy co takiego producent wymyślił.

Kamera do selfie ma mieć matrycę 16 Mpix. Jeżeli chodzi o główne aparaty, to tam ma pojawić się zestaw trzech obiektywów. Ich matryce mają mieć odpowiednio 48, 20 oraz 5 Mpix. Niektóre źródła donoszą, że specyfikacja OnePlus 7 pod tym względem będzie inna. Mianowicie na pleckach ma pojawić się zestaw 12, 20 oraz sensor do ToF. Cóż, jak widać, zanim nie odbędzie się prawdziwa premiera, możemy tylko „gdybać”. Niezależnie od tego, jak przedstawia się specyfikacja na dzisiejszy dzień, to i tak jesteśmy przekonani, że flagowiec od chińczyków będzie pod tym względem wyjątkowym.

Cena OnePlus 7

Na stronie pojawiła się także informacja o cenie urządzenia, choć jak dobrze wiemy, ta także może ulec zmianie. Zresztą nie podano nawet informacji o tym, do której wersji sprzętowej się podana cena odnosić. Niemniej obecnie strona GizTop podaje, że za OnePlus 7 przyjdzie nam zapłacić 569 dolarów, czyli około 2180 złotych. No nic, czekamy na premierę i oficjalne informacje na ten temat.

Nowe smartofny znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GizTop / OnePlus

Related posts

Leave a Comment