Speed test od Google – kolejna usługa, od której będę uzależniony

Gigant z Mountan View postanowił uraczyć użytkowników wyszukiwarki własnym testem prędkości łącza. Czy rozwiązanie wyprze z rynku popularny dziś Speedtest.net?

Speed Test

Żyjemy w czasach, w których dostęp do internetu jest niezwykle istotny, dodam – dostęp do szybkiego internetu. O ile większość domowych, firmowych i publicznych sieci Wi-Fi może pochwalić się „konkretnym” wynikiem, podobnie zresztą, jak LTE to już 3G potrafi zawodzić. Częste zrywanie połączenia bywa irytujące i o ile nie pobieramy właśnie czegoś ultra ważnego, problem może przeboleć. Jeśli natomiast wykorzystujemy sieć do pracy, a ta nie spełnia naszych oczekiwań, warto sprawdzić jej prędkość. Pytanie, jak to zrobić.

Speed test

Odpowiedź na to pytanie dla większości z was jest oczywista. Niestety, nie dla wszystkich. Nie każdy zna narzędzia do mierzenie prędkości transferu danych. Te na szczęście są darmowe i ogólnodostępne. Osobiście nie wyobrażam sobie nieprzetestowania sieci tudzież miejsca, z którego mam pracować (zdalnie). Zdobycie takowych informacji może nie gwarantuje mi pełnego komfortu, jednak z pewnością zwiększa poczucie sieciowego „bezpieczeństwa”.

Speed Test

Jednym z przykładowych narzędzi jest speedtest.net, którego możemy uruchomić z poziomu przeglądarki, jako usługę webową lub pobrać ze sklepu Google Play dedykowaną aplikację. Wszystko prosto. Jeśli ktoś się uprze może skorzystać ze strony własnego operatora, gdyż w większości przypadków mierniki prędkości są w nich zawarte. Nie ufałbym im jednak zbytnio, gdyż zdążają się przekłamania na stronę dostawy.

Każdy chce mieć swojego speed testa

Okazuje się, że zainteresowanie własnym miernikiem prędkości i jakości połączenia są zainteresowani także giganci. Jednym z nich jest Google, który to zamierza zaimplementować ów rozwiązanie bezpośrednio w przeglądarce.

Informacja początkowo „pojawiła się” na Twitterze, lecz zaraz po tym odnaleziono dedykowane frazy na stronach wsparcia Google. Nie są to oczywiście oficjalne dane, ale możemy być niemal pewni, iż takie narzędzie powstaje. W myśl uzyskanych danych wiadomo już, że proces pomiaru prędkości będzie trwał około 30 sekund i będzie wykonany bezpośrednio w wyszukiwarce.

Niestety, na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kiedy element zostanie udostępniony użytkownikom.

Źródło: Android Police

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...