Dostawca internetu cię oszukuje? Sprawdź…

Aby sprawdzić, czy dostawca internetu faktycznie wywiązuje się w deklaracji co do prędkości połączeń, niezbędne jest skorzystanie z odpowiednich narzędzi. Nie muszą być to zaawansowane analizatory, wystarczy Speed Test od firm Ookla, który zadebiutował właśnie w sklepie z aplikacjami dla Windows 10.

Speedtestookla 750x300

Zapewne większość naszych czytelników doskonale zdaje sobie sprawę z istnienia tego prostego analizatora prędkości połączenia internetowego. Należy jednak pamiętać o tym, że istnieją użytkownicy, dla których metoda kontrolowania uczciwości dostawcy sieci wydaje się czarną magią. Właśnie takich osobom (choć nie tylko) dedykowana jest nowa aplikacja, która pojawiła się w Windows Store.

Speedtest od Ookla jako aplikacja

Dotychczas, aby skorzystać z funkcjonalności rozwiązania od Ookla należało odwiedzić dedykowany serwis internetowy. Ten, choć pozornie minimalistyczny, potrafił sprawiać mniej zaawansowanym użytkownikom problemy. Odnalezienie poszczególnych informacji okazywało się kłopotliwe. Teraz po instalacji programu przeznaczonego na systemy z rodziny Windows 10 wszystko stanie się prostsze.

Co tak właściwie potrafi Speedtest? Po uruchomieniu i kliknięciu przycisku GO rozpocznie się krótki proces pomiarowy. Następnie aplikacja zaprezentuje uzyskane wyniki – prędkości pobierania, wysyłania oraz ping. W programie znalazła się również opcja przeglądania historii oraz udostępniania jej w mediach społecznościowych. Cóż, prościej się nie da.

Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie Speedtest od Ookla dla Windows 10. Aplikację znajdziecie tutaj.

Źródło: Windowscentral

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...