Spider-Man atakuje

Spider-Man atakuje na nowym zwiastunie

Spider-Man na rynku pojawi się już za trzy tygodnie, a kampania promocyjna tytułu zdaje się być jedną z największych, na jaką pozwoliła sobie Sony. Niemal codziennie pojawiają się nowe materiały, które mają zachęcić niezdecydowanych do zakupienia tytułu. Dziś możemy obejrzeć, jak Spider-Man atakuje wrogów i używa swoich mocy. I jest na co popatrzeć.

Spider-Man atakuje

7 września na wielu konsolach PlayStation pojawi się nowy tytuł ze stajni Insomniac Games, a samo studio nie ustaje w przypominaniu o tym, że warto zrobić pre-order. Można by pomyśleć, że ten cały hype, który nieustanie rośnie, w którymś momencie pęknie i okaże się, że produkcja nie jest wiele warta. Tutaj jednak nie może być o tym mowy. Graliśmy już w Spider-Man (o wrażeniach z rozgrywki przeczytacie tutaj) i możemy was zapewnić, że jest na co czekać. Na takiego „pajączka” czekaliśmy lata.

Spider-Man atakuje

Nowy zwiastun skupia się głównie na tym, jak Spider-Man atakuje nacierających na niego wrogów, choć znalazła się też chwila, by pokazać kilka urywków z cut-scenek. Nie da się ukryć, że najbardziej wszyscy czekają na to, by móc się pohuśtać swobodnie po Nowym Jorku. Jednak sama walka także będzie bardzo istotnym elementem rozgrywki i dobrze wiedzieć, że Insomniac Games przygotowało dla fanów komiksów kilka ciekawych rozwiązań. Część z nich widzieliśmy już wcześniej, ale część jest zupełnie nowa. Wygląda na to, że studio przygotowało dla graczy znacznie więcej, niż wcześniej mogliśmy zakładać.

O tym, że wystrzeliwanie pajęczyn będzie jedną z głównych zdolności Spider-Mana, można było przypuszczać. W końcu to jedna z głównych możliwości „pajączka”. Jednak równie ważne zdaje się być to, jak Peter Parker będzie sobie radził w walce wręcz. W bliskich starciach Spider-Man radził będzie sobie za pomocą siły mięśni i z tego, co da się zauważyć na zwiastunie, przeszedł wcześniej solidne szkolenie ze sztuk walki. Cieszy to, że w ciągu walk, które będą odbywać się w przestrzeni miejskiej, gracz nie będzie ograniczony tylko do tego, by tłuc się na dachach lub ciasnych uliczkach. Możemy zobaczyć między innymi fragment, gdzie Spider-Man atakuje bandytę siedzącego w samochodzie. Wprawdzie podobny fragment widzieliśmy już w innych zwiastunach, ale tam mogliśmy podejrzewać, że to tylko zaplanowana i dobrze wyreżyserowana część fabularna. Tymczasem teraz widzimy fragment gameplayu, gdzie Spider-Man siedząc na dachu samochodu, wyciąga z niego przeciwnika. Takie sceny nadadzą całej rozgrywce jeszcze większego dynamizmu.

Wszędzie Spider-Man

Patrząc na to, jak mocno Sony inwestuje w akcje promocyjną tytułu, trudno oczekiwać, żeby nie stał się on z miejsca hitem sprzedażowym. W Japonii jeżdżą nawet pociągi metra, które w całości pokryte są grafiką z produkcji. Takie akcje z całą pewnością przekonają tak zwanych „niedzielnych graczy”, czyli osoby, które z elektroniczną rozgrywką mają niewielką styczność. Zazwyczaj tacy gracze sięgają po te tytuły, które są najmocniej reklamowane, a sama akcja marketingowa zakrojona jest na szeroką skalę. Podobnie było w sytuacji, kiedy na rynku pojawiał się nowy God of War czy Uncharted 4: Kres złodzieja.

Spider-Man to kolejna ekskluzywna produkcja na PlayStation 4, która zapewne pomoże sprzedać kilka kolejnych konsol Sony. Po tym, jak mieliśmy przyjemność zapoznać się na żywo z rozgrywką, możemy potwierdzić, że warto czekać do 7 września. Przypomnijmy, że w tym samym miesiącu pojawi się jeszcze inna duża premiera, czyli Shadow of the Tomb Raider. Nie możemy jednak oprzeć się wrażeniu, że to na „pajączka” czeka większość graczy, a Lara będzie musiała chwilę poczekać.

Konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Insomniac Games / YouTube

Dodaj komentarz

1246 More posts in Gry category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....