Spider-Man The Heist

Spider-Man The Heist – co wiadomo o pierwszym DLC?

Od samego początku było wiadomo, że Insomniac Games nie zostawi swojego ostatniego tytułu, bez kilku DLC. Fani „pajączka” nie będą musieli długo czekać, bo w tym roku wszystkie zaplanowane przez developera dodatkowe misje, będzie można już ograć. Co takiego przyniesie Spider-Man The Heist i czy warto na niego czekać? I co chyba ważniejsze – czy warto go kupić?

Spider-Man The Heist

Spider-Man od Insomniac Games to jeden z największych hitów tego roku, który pojawił się na PlayStation 4. Swoimi wynikami sprzedażowymi udało mu się pobić nawet God of War, wypuszczone przez Santa Monica Studios. To duże osiągnięcie, choć patrząc na to, jakie pieniądze zostały zainwestowane w reklamę produkcji o „pajączku”, trudno się temu dziwić. I warto dodać, że sam tytuł jest po prostu dobry, choć nie pozbawiony wad.

Spider-Man The Heist

Spider-Man The Heist to pierwsze z trzech DLC, które występują pod nazwą The city that never sleeps. Oprócz wspomnianego już dodatku, pojawią się jeszcze dwa: Turf Wars oraz Silver Lining. Pierwszy z nich pojawić ma się w listopadzie, a ostatni z serii w grudniu. Widać więc, że Insomniac Games zdecydowało się zapewnić swoim graczom rozrywkę do końca tego roku. Tak przynajmniej może się wydawać, ale raczej nie liczylibyśmy na długie godziny, które ponownie spędzimy w Nowym Jorku bujając się pomiędzy wieżowcami.

Pierwsze z DLC, które będzie można pobierać już z PS Store od 23 października, skupia się na postaci Black Cat. Ci z was, którzy ograli już podstawą wersje Spider-Man zapewne wiedzą, że postać pojawiła się także w samej produkcji. Nie w takim wydaniu, jak byśmy tego chcieli, ale studio wyraźnie zaznaczyło obecność postaci w świecie przez siebie wykreowanym na potrzeby gry. Jednak dopiero Spider-Man The Heist ma skupić się na bohaterce. Do tej pory Insomniac Games niechętnie wypowiadało się o DLC i choć do premiery już bardzo blisko, dalej niewiele wiadomo na temat samego dodatku. Teraz głos zabrał jednak Bryan Intihar, czyli Dyrektor Kreatywny, który był bardzo mocno zaangażowany w promowanie podstawki.

Co wiadomo o Black Cat?

I choć sam Intihar nie brał tak aktywnego udziału w tworzeniu DLC, jak przy pracach nad podstawową wersją gdy, stwierdził, że graczy czeka dużo dobrego. W samym dodatku na graczy mają czekać „twisty i zakręty fabularne”, a to może oznaczać kilka nieprzewidzianych rozwiązań. Wprawdzie podstawowa wersja gry raczej ich w sobie nie miała. Tam fabuła owszem była interesująca, ale poprowadzona zupełnie inaczej, niż w przypadku chociażby serii z Batmanem. Brakowało trochę tego haczyka, który łapałby gracza na żyłkę i nie pozwolił mu się oderwać. Istnieje więc szansa na to, że Spider-Man The Heist naprawi te nierówności, szczególnie, że gra do długi należeć nie będzie.

Chodziły słuchy o tym, że produkcja ma zawierać jedynie cztery misje fabularne. Na szczęście to nie zostało przez Intihara potwierdzone. Nie wiadomo jednak dalej, jak długi będzie sam dodatek i na ile pozwoli przenieść się do Nowego Jorku. Oczywiście dostępne będą te same aktywności, co w podstawowej wersji, ale mamy nadzieję, że zostaną one lekko pozmieniane. W końcu ile można zbierać plecaki czy łapać gołębie. Cały zestaw dodatków można kupić w PS Store za 84 złote, czyli za jeden wychodzi równo 28. Jak można się więc domyśleć, nie będą to może zbyt rozwinięte DLC, ale chcielibyśmy, żeby można było je przechodzić przynajmniej przez kilka godzin. To raczej pobożne życzenie, ale nadzieję trzeba mieć. O tym, co czeka na nas w Spider-Man The Heist, przekonamy się już 23 października. Czekacie na to, aż pojawi się Black Cat i co stanie się w Nowym Jorku?

Konsole oraz gry znajdziecie także w naszym sklepie internetowym wchodząc pod ten adres.

Źródło: Insomniac Games / Games Informer / CoomicBook / Marvel

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...