Spider-Man to hit

Spider-Man to hit, ale czy mogło być inaczej?

Oficjalna premiera ostatniej gry od Insomniac Games odbyła się w piątek. Oznaczało to, że wielu graczy weekend spędziło przed telewizorem, gdzie wcielali się w Petera Parkera. Sama produkcja była poprzedzona gigantyczną kampanią reklamową, ale czy przełożyło się to na sukces sprzedażowy? Odpowiedź może być tylko jedna. Spider-Man to hit.

Spider-Man to hit

Jednym z największych sukcesów sprzedażowych tego roku, było do tej pory God of War od Santa Monica Studios. Nowe podejście do klasycznej rąbanki zyskało fanów na całym globie i sprawiło, że nawet włodarze Sony byli zaskoczeni wynikiem, który produkcja osiągnęła. Wszyscy chyba wiedzieli, że God of War będzie się dobrze sprzedawać, ale rekord musiał zostać pobity prędzej czy później. Wygląda na to, że „prędzej” właśnie nastąpiło.

Spider-Man to hit

Sony bardzo mocno się postarało o to, żeby wiadomość o nowym tytule na PlayStation 4 dotarła do chyba każdego gracza na świecie. Tak gigantycznej kampanii reklamowej nie było już dawno. Widać, że japońskiemu koncernowi zależy na tym, żeby przyciągnąć przed konsole nie tylko fanów komiksów, ale także nowych graczy. Pojawiły się edycje specjalne konsoli, całe w kolorze czerwonym i z logotypem produkcji na wierzchu. Takie zabiegi mogły prowadzić tylko do jednego – gra zaczęła się sprzedawać.

Spider-Man to hit sprzedażowy i to już na samym starcie. Według raportu opublikowanego przez GamesIndustry, nowa produkcja Insomniac Games to najlepiej sprzedająca się gra tego roku! Przynajmniej na Wyspach Brytyjskich, ale spokojnie można założyć, że to trend ogólnoświatowy. Spider-man zbiera świetne recenzje od krytyków oraz samych graczy, a to przekłada się na jeszcze większe zainteresowanie. Warto nadmienić, że Spider-Man na PS4 udało się wyprzedzić Far Cry 5, które do tej pory dzierżyło tytuł najlepiej sprzedającej się produkcji. Jednak dzieło Ubisoft pojawiło się jednocześnie także na PC ora Xbox, więc Sony ma kolejny powód do świętowania.

Lista hitów w UK

Spider-Man to hit także jeżeli spojrzy się na szybkość sprzedawanych egzemplarzy w dystrybucji cyfrowej. W porównywalnym terminie, czyli pierwszym weekendzie, tytuł Insomniac Games rozszedł się w dwukrotnie większej ilości niż God of War. To także gra, która należy do stajni Marvela. Ostatni sukces filmów Avengers czy Czarna Pantera zapewne zrobił swoje, bo Spider-Man stał się najlepiej sprzedającym tytułem powiązanym z tym uniwersum. Przebił nawet serię LEGO, która ma bardzo dużą rzeszę fanów.

Zapewne Spider-Man na PlayStation 4 ma przed sobą jeszcze kilka rekordów do pobicia, bo przecież w tym roku światło dzienne ujrzy jeszcze DLC, gdzie pojawić ma się postać Kobiety Kot. Insomniac Games stworzyło przepiękną grę i teraz zbierają żniwa swojej ciężkiej pracy. A jak wygląda dalsza część listy sprzedażowej z Wielkiej Brytanii? Drugie miejsce zajmuje także nowość na rynku, czyli Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age. Ostatnim tytułem na podium jest Grand Theft Auto V. To niesamowite jak dobrze ta gra się dalej sprzedaje. W końcu od jej premiery upłynęło już tyle czasu, że mało kto spodziewałby się tego, że w ogóle zagości ona na jakiejkolwiek liście hitów. Tymczasem okupuje trzecią pozycję.

Kolejne miejsca nie przynoszą już tak wielkich zaskoczeń. Czwarta pozycja należy bowiem do sportowej F1 2018. Potem mamy Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy, Pro Evolution Soccer 2019, Mario Kart 8: Deluxe, nowość Destiny 2: Forsaken, PlayerUnknown’s Battlegrounds oraz LEGO The Incredibles. Jak widać, nie ma większych zaskoczeń oprócz GTA V. Zobaczymy, ile czasu zajmie innym tytułom zdetronizowanie Spider-Man. W końcu już niedługo premiera kolejnej duże produkcji, czyli Shadow of the Tomb Raider.

Gry oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Games Industry / Sony / Insomniac Games

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...