You are here
Spotify Lite dla Androida, czyli świetny pomysł i fatalna realizacja Aplikacje mobile 

Spotify Lite dla Androida, czyli świetny pomysł i fatalna realizacja

Nastała moda na wersje Lite zasobożernych aplikacji mobilnych. Facebook, Messenger, Instagram oraz programy z serii “Go” stanowią świetną alternatywę dla osób, których smartfony nie posiadają odpowiednio wydajnych podzespołów. Teraz do listy wspomnianych apek dołącza Spotify lite. Niestety, program to istny festiwal pomyłek.

Spotify Lite

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup wydajnego smartfona, który bez zająknięcia poradzi sobie z najbardziej wymagającymi zadaniami. Gros użytkowników Androida korzysta z budżetowych konstrukcji z oszczędnymi procesorami, a także niewielką pamięcią RAM oraz ROM. Ograniczenia te niekiedy utrudniają korzystanie z najpopularniejszych aplikacji takich jak Google Maps, Facebook czy Instagram. Google widząc problem, wyszedł z inicjatywą tworzenia wersji Lite wymagających programów. Za gigantem podążają również inny, w tym Spotify, które również pojawiło się w skromniejszej wersji.

Spotify Lite? Odpuść sobie, jeśli korzystasz z planu Premium

Aplikacja Spotify Lite przypomina aktualną wersją programu, co samo w sobie jest w porządku. Wszystko wygląda schludnie i odnalezienie interesujących elementów jest zwyczajnie proste. Pod warunkiem, że poszukiwany element jest częścią wersji “Lite”. Okazuje się, że poza rezygnacją z przesyłania wysokiej jakości dźwięku, co ma pozwolić zaoszczędzić transfer, twórcy pozbawili aplikację również przydanych dodatków.

Spotify Lite

Lite nie znajdziemy na przykład opcji pobierania muzyki do pamięci urządzenia, możliwości pomijania utworów na liście czy funkcji Spotify Connect. Problemem jest to, że braki odnoszą się również do użytkowników, którzy za wspomniane funkcje zapłacili, decydując się na subskrypcję Premium. Zabawne wydaje się też pozbawienie wersji Lite możliwości pobierania plików, który to proces pozwoliłby na oszczędność transferu. Ta jak wiadomo, jest jednym z motywów przewodnich apki.

Dla kogo Spotify Lite?

Aplikacja sama w sobie nie jest zła. Jeśli użytkownik budżetowego smartfona chciałbym korzystać ze Spotify płynnie i nie tracić zbyt dużej paczki danych na transfer, program może okazać się dla niego strzałem w dziesiątkę. Jeśli natomiast, user korzysta z planu Premium, przesiadka na “lite” zdaje się pozbawiona sensu.

Aplikacja, na chwilę obecną nie trafiła jeszcze do polskiego Google Play, jednak można pobrać ją z TEGO adresu.

Muzykę ze Spotify możesz odtwarzać podróżując rowerem Elektrycznym Archos Cyclee, dostępnym w naszym sklepie internetowym.

Related posts

Leave a Comment