You are here
S Pen od Galaxy Note 9 będzie działał jak pilot? artykuły News 

S Pen od Galaxy Note 9 będzie działał jak pilot?

Użytkownicy poszukują innowacyjnych rozwiązań. Da się to zauważyć po tym, co stało się z notch, które po premierze iPhone X zaczęło pojawiać się po prostu wszędzie. Producentem, który nie zdecydował się ślepo podążać za trendem, jest Samsung, a teraz wygląda, że jego S Pen od Galaxy Note 9, sam będzie stanowił wyznacznik. Czy aby na pewno tak się stanie?

S Pen od Galaxy Note 9

Do premiery nowego smartfona, a raczej phabletu, od Samsunga, zostało już niewiele czasu. Galaxy Note 9 mamy zobaczyć już 9 sierpnia. Od tego wydarzenia zależy bardzo dużo, bo chyba wszyscy pamiętamy, jakie problemy miał producent przy okazji Galaxy Note 7. Przy okazji premiery Note 8 klienci dalej zdawali się podchodzić do produktu z lekkim niepokojem, choć dało się zauważyć, że sam Notatnik ich do siebie przekonał. Czy kolejna wersja ma szansę na to, by stać się prawdziwym sukcesem? Jeżeli plotki, które przedostały się do sieci okażą się prawdziwe, to jak najbardziej.

S Pen od Galaxy Note 9 jako… pilot?

Sama specyfikacja oraz wygląd urządzenia dalej jest tajemnicą. Przynajmniej oficjalnie, bo o tym, co może znajdować się pod maską smartfona, krążą plotki już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, ze przewiduje się, iż w Samsung Galaxy Note 9 znajdzie się Qualcomm Snapdragon 845 (rynek USA) lub Exynos 9810 (Europa). Dodatkowo dwie wersje, które różnić się mają ilością pamięci RAM, czyli odpowiednio 6 oraz 8 GB. Miejsca na dane nie powinno zabraknąć, bo możemy liczyć na aż trzy warianty – 128, 256 oraz 512 GB. Dodatkowo zwiększeniu ma ulec pojemność emulatora, która ma liczyć ponoć aż 4000 mAh. Na pokładzie znaleźć ma się także NFC, choć jak już wspomnieliśmy, sam Samsung tego jeszcze nie potwierdził.

I choć sama specyfikacja Galaxy Note 9 robi wrażenie, to pojawia się pewien problem, który dało się zauważyć już przy okazji Galaxy S9 oraz Galaxy S9+. Chodzi oczywiście o znikomą liczbę zmian, które mają się pojawić. Flagowce z serii S wyglądały niemal jak poprzednia generacja, gdzie dopracowano jedynie szczegóły. Ze wstępnych wiadomości może wydawać się, że tak samo stanie się z nowym Notatnikiem, ale kolejne przecieki dają nadzieję na to, iż coś może ulec znaczącej zmianie. Chodzi o rysik. S Pen od Galaxy Note 9 może służyć do czegoś innego, niż tylko pisania po wyświetlaczu czy po prostu jego obsługi. Może stać się czymś na kształt pilota.

Rysik w Note 9

Trudno byłoby obsługiwać sprzęt, który jest tak pokaźnych rozmiarów (Galaxy Note 8 ma ekran o przekątnej 6,3 cala), korzystając tylko z palców. Owszem, są smartfony nie wykorzystujące rysika, ale w przypadku serii Note, aż prosiło się o to, by takowy się pojawił. S Pen od Galaxy Note 9 ma zostać wyposażony w funkcję Bluetooth, a to pozwalałoby na kilka dodatkowych funkcji. Po pierwsze można by za jego pomocą sterować muzyką czy robić zdjęcia. Dodatkowo taka funkcjonalność ma pozwolić na zdalne odblokowywanie czy blokowanie urządzenia.

Nowa funkcjonalność rysika może być tym, co wyróżni Samsunga, choć i tu rodzą się pytania. Jak zasilane będzie urządzenie, bo kolejny moduł może znacznie ograniczyć jego żywotność, szczególnie wtedy, jeżeli będziemy często korzystali z nowych udogodnień. Niemniej byłoby świetnie, gdyby w Galaxy Note 9 pojawiła się taka nowość, bo jeżeli skończyć ma się tylko na tym, że przesunięty zostanie czytnik linii papilarnych w inne miejsce, to znowu zatrzymamy się w rozwoju. Rynek potrzebuje nowości, które są czymś więcej, niż dodatkową ilością RAM.

Samsung może zrobić naprawdę dużo w tej kwestii i stać się tym dla branży, czym stało się Apple. Firmą tworzącą coś, co inni chcą kopiować. I choć phablety nie są może najpopularniejszym rodzajem sprzętów, to dalej jest sporo do wygrania. Zobaczymy co z tego wyniknie już 9 sierpnia.

Nowe smartfony oraz urządzenia mobilne, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Weibo, GSMArena, Twitter, Samsung

Related posts

Leave a Comment