Spotify750x300

Spotify wprowadza do oferty materiały wideo. YouTube ma nowego konkurenta? Nie sądzę

 

Szwedzka firma postanowiła wejść na kolejny segment rynku streamingowego. Tym razem uderza w materiały wideo, gdzie i tak jest już wystarczająco tłoczno. Sprawdźmy, jakiego rodzaju treści pojawią się w Spotify oraz kto jako pierwszy będzie mógł z nich skorzystać.

Spotify750x300

Tytułowy serwis to bezsprzeczny król, jeśli chodzi o muzykę dostarczaną przez sieć. Lista albumów, jakimi dysponuje Spotify, jest naprawdę pokaźna i z pewnością zaspokoi oczekiwana muzyczne większości użytkowników. Najwyraźniej nie wystarcza to włodarzom platformy, gdyż wpadli oni na pomysł wprowadzenia do oferty materiałów wideo. Co ciekawe, nie mówimy tutaj o teledyskach, a przynajmniej nie są one w tym momencie najistotniejsze.

Głównymi dostarczycielami treści wideo będą stacje telewizyjne, wśród których znalazły się ESPN, Comedy Central oraz BBC. Czy to oznacza, że będziemy mieli do czynienia wyłącznie z materiałami informacyjnymi tudzież serialami komediowymi? Z pewnością na początku właśnie tak może przestawiać się oferta Spotyfy, ale jak mniemam, po pewnym czasie zagoszczą tutaj również teledyski oraz nagrania z koncertów. Naturalnie dochodzą tutaj kwestie licencyjne i na chwilę obecną ciężko stwierdzić, którzy z artystów zdecydują się na współpracę na tym polu. 

SpotifySDS

Kolejnym zaskoczeniem jest to, iż opisywana usługa dostępna będzie jedynie dla smartfonów pracujących pod kontrolą iOS-a oraz Androida. Brak wersji desktopowej? W sumie ma to sporo sensu. Dziś treści konsumujemy głównie na urządzeniach mobilnych i robimy to jakby w tle codziennych czynności.

Zainteresowani przetestowaniem opisywanego rozwiązania? Cóż, na chwilę obecną polscy użytkownicy Spotyfy muszą obejść się smakiem gdyż, materiały wideo trafią w pierwszej kolejności do mieszkano Szwecji, Wielkiej Brytanii, USA oraz Niemiec. Wielka szkoda.

Źródła: Twitter, WSJ.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...