You are here
Sprzedaż Wiedźmina 3 na Switch pokazuje, że w Nintendo jest moc Gry konsole 

Sprzedaż Wiedźmina 3 na Switch pokazuje, że w Nintendo jest moc

Dopiero co CD Projekt RED wypuściło swój największy hit na konsolę Nintendo Switch i już mogą obwieścić kolejny sukces tego tytułu. Sprzedaż Wiedźmina 3 w UK udowadnia, że port na konsolę Japończyków był doskonałym pomysłem. Wprawdzie polska produkcja nie znalazła się w TOP 3, ale była o włos, by się na nie wedrzeć.

Sprzedaż Wiedźmina 3
Fot. CD Projekt RED / Nintendo

Istnieją takie tytuły, które każdy szanujący się gracz, powinien mieć w swojej kolekcji. Do tej pory posiadacze Nintendo Switch musieli patrzeć z zazdrością na wszystkich, którzy ogrywali już Wiedźmina 3. Na szczęście właśnie się to zmieniło, a dzieło CD Projekt RED można spokojnie kupić w wersji na Switcha. Widocznie czekało na to bardzo dużo graczy, bo produkcja zaliczyła świetne wejście na rynek, a przynajmniej ten w Wielkiej Brytanii.

Sprzedaż Wiedźmina 3 na Switch

Sprzedaż Wiedźmina 3 na Switch pozwoliła tytułowi wskoczyć na czwartą pozycję wśród najczęściej kupowanych produkcji w Wielkiej Brytanii. Interesujące jest też to, że jeżeli zestawi się te wyniki z zeszłym tygodniem oraz wszystkimi innymi platformami, na których produkcja jest już dostępna (Xbox, PlayStation 4 oraz PC), jej sprzedaż skoczyła o aż 999 procent. Gracze korzystający z Nintendo Switch musieli wyczekiwać tego tytuł, jak żadnego innego. Mimo wszystko, sprzedaż Wiedźmina 3 na Nintendo Switch nie pozwoliła tytułowi wskoczyć na pierwszą pozycję. Ta dalej zajmowana jest przez FIFA 20.

Drugie miejsce należy do kolejnej produkcji, którą odpali się na konsoli Japończyków, a mianowicie do Mario Kart 8 Deluxe. To zresztą nie jedyna pozycja na Switch, która dalej dobrze się trzyma. Numer osiem na liście należy do The Legend of Zelda: Link’s Awakening, a i Minecraft w wersji na ten sprzęt właśnie na nią trafił. Dodajmy do tego jeszcze debiut pod postacią Ring Fit Adventure i możemy śmiało stwierdzić, że Nintendo jest największym wygranym tego zestawienia. Ostatnio coraz lepiej się im powodzi. Świadczy o tym też to, że w Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad 15 milionów urządzeń.

Najlepiej sprzedające się gry

Trzeba też tutaj zaznaczyć, że posiadacze Nintendo Switch mają specyficzny gust, jeżeli chodzi o dobór gier. Sam fakt, że FIFA 20 jest na pierwszym miejscu to ogromny sukces EA Sports, ale wersja na Switch stanowi jedynie 5 procent ze wszystkich kupionych w zeszłym tygodniu egzemplarzy gry. Dalej dobrze trzyma się Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint, choć produkcja została bardzo źle oceniona przez recenzentów. Niesamowite jest też to, że na liście dalej mamy Grand Theft Auto V, które po tylu latach dalej przyciąga nowych użytkowników. Swój debiut w tym tygodniu na liście zaliczyło także Plants vs Zombies: Battle for Neighborville. A tak prezentuje się lista najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii.

  1. FIFA 20
  2. Mario Kart 8 Deluxe
  3. Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
  4. The Witcher III: Wild Hunt GOTY Edition
  5. Ring Fit Adventure
  6. Minecraft (Switch Edition)
  7. Plants vs Zombies: Battle for Neighborville
  8. The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  9. Grand Theft Auto V
  10. Borderlands 3

Nowe komputery, gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamesIndustry / Nintendo Switch / CD Projekt RED / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment