Sputnik – Rosja tworzy konkurenta wyszukiwarki Google

Ciężko w to uwierzyć, ale jednak – w niektórych krajach Google nie jest najpopularniejszą wyszukiwarką. Doskonałym przykładem jest Rosja, gdzie Yandex posiada aż 62 procent rynku. Ta jednak niedługo może przestać być na topie. Dlaczego?

ru

Reuters, w oparciu o materiał Vedomosti poinformował opinię publiczną o tym, że firma telekomunikacyjna Rostelecom (kontrolowana przez Kreml) pracuje nad własną wyszukiwarką.

Podejrzewam, że to celowe działanie władz Rosji. Władymir Putin z pewnością postara się o „przekonanie” krajanów do korzystania z nowego rozwiązania. A te jak się zapewne domyślacie będzie odpowiednio filtrowało treści, tak aby niewygodne odnośniki nie były dostępne dla użytkownika. Sprytne posunięcie i wiele wskazuje na to, że wspomniane wcześniej „przekonywanie” do słuszności www.sputnik.ru, bo tak będzie nazywać się nowa wyszukiwarka, już się zaczęło. Urzędnicy dostane odgórne polecenie korzystania z Sputnika.

Rostelecom, mimo braku doświadczenia na polu przeglądarkowym nie powinien martwić się o sukces. Firma sukcesywnie podkupuje pracowników konkurencji i na tę chwilę zgromadziła pokaźny zespół programistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...