Premiera Nexus 5 i Android 4.4 KitKat już blisko – czy Google pokaże na niej również Smartwatch?

W ostatnim czasie miało miejsce kilka premier inteligentnych zegarków. Niestety, żadna z nich nie spotkała się z większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż urządzenia te są właściwie miniaturowymi smartfonami. Czy Google podejdzie do tematu inaczej i namiesza na rynku?

google watcyher750x300

Inteligentne zegarki dostępne w sprzedaży nie wnoszą z technologicznego punktu widzenia zbyt wiele. Wszystkie czynności możemy wykonywać smartfonem, gdzie jest to o wiele wygodniejsze. Uważam, że producenci powinni pójść inną drogą. Mam tu na myśli głównie Apple oraz Google, gdyż w posiadaniu tych korporacji są najpopularniejsze rozwiązania typu „głosowy asystent”.

Gdyby zegarek był takim terminalem asystenta? Odpowiadanie na nasze polecenia, pytania, a nawet propozycje interesujących nas tematów mogłoby zainteresować większą grupę osób, niż w przypadku mini-smartfona.

Znając giganta z Mountain View, można się domyślać, że właśnie taką koncepcję urządzenia może zaprezentować.  Byłoby to innowacyjne, świeże oraz naprawdę praktyczne. Zakładając, że cena podobnie jak w przypadku urządzeń z linii Nexus nie zwalałaby z nóg, mamy murowany hit sprzedażowy.

Niestety, na tę chwilę nie posiadamy potwierdzonych informacji dotyczących smartwatch od Google. Nieoficjalnie mówi się, że inteligentny zegarek firmy zostanie zaprezentowany razem z Nexusem 5 oraz najnowszą wersją Androida 4.4 KitKat.

Źródło: Androbeat

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...