Steam i jego nowy streaming gier

W ostatnim czasie nastała moda na oglądanie jak gracz radzi sobie z daną produkcją. Steam, w swojej nowej wersji beta, zaprezentował nową funkcję w przypadku tego serwisu – użytkownicy będą mogli udostępniać na żywo obraz z gry, w którą aktualnie grają, dodatkowo z możliwością wzbogacenia jej o swój komentarz – chociażby poprzez podłączenie mikrofonu i wprowadzenie bezpośrednich uwag.

Jest to na pewno nowość, w przypadku takich serwisów jak YouTube czy internetowych telewizji nie ma takiej możliwości, by jednocześnie integrować się z widzami streamingu. Są już dostępne serwisy, które oferują przyglądanie się grom w wersji online, najpopularniejszym tego typu portalem jest Twitch, zaraz po nim kwalifikuje się Hitbox, a teraz do tej mocnej stawki dołącza Steam Broadcasting.

Nowa usługa na Steamie oferuje także możliwość prowadzenia czatu. Steam Broadcasting nie będzie ograniczone tylko dla osób, które są na liście znajomych gracza, każdy będzie miał możliwość oglądania zmagań – wystarczy odwiedzić profil danej osoby i kliknąć przycisk Watch Game. Na szczęście będzie można określić, kto może dołączyć się do widzów danego streamu. Żeby aktywować usługę, trzeba przejść do zakładki Account Change i z rozwijanej listy wybrać Steam Beta Update. Po zatwierdzeniu zmian i aktualizacji nowa opcja powinna być już dostępna.

Strumienie można przeglądać z poziomu klienta platformy Steam dla Windows 7 lub 8 (wersje Vista, Linux i OSX póki co są niedostępne, ale mają się pojawić w niedalekim czasie), a także przeglądarek internetowych (sugerowane są najnowsze wersje Chrome’a lub Safari). W ustawieniach Broadcasting są też opcje pokazywania pulpitu użytkownika, kiedy nie gra (zobaczymy, do czego się przyda taka możliwość).

Cała akcja brzmi ciekawie i z pewnością z niej skorzystam, chociażby po to, żeby poobserwować jak inni radzą sobie z moimi ulubionymi tytułami gier.

Źródło: Steam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...