„SteamLeft” – narzędzie do wyliczania czasu potrzebnego na ukończenie całej swojej biblioteki Steam

Zbiór gier w naszej bibliotece na platformie Steam ma to do siebie, że po każdej wyprzedaży coraz bardziej się rozrasta. Pewnie niejeden z was zastanawiał się, ile czasu zajęłoby mu „przegranie” całej kolekcji. Za sprawą dwóch programistów od tej chwili możecie sprawdzić to sami.

 

Wystarczy wejść na stronę SteamLeft i w pole widoczne pośrodku ekranu wpisać swoją steamową nazwę użytkownika, po czym „wdusić” przycisk z lupą. Aby narzędzie poprawnie zliczyło gry, które posiadacie w kolekcji, musicie się upewnić, czy wasz profil jest publicznie dostępny. Witryna oferuje oczywiście zalogowanie do steamowego konta poprzez omawianą stronę, lecz mając na względzie kwestie bezpieczeństwa, odradzamy to rozwiązanie.

Sposób działania wspomnianego mechanizmu jest banalny. Wszystkie informacje pobierane są z adresu. Strona HowLongToBeat jest na bieżąco aktualizowana przez samych graczy, którzy dzielą się swoimi czasami ukończenia różnych tytułów. Wyniki dzielone są według różnych sposobów przechodzenia danej gry (ukończenie kampanii, zbieranie osiągnięć), a witryna uśrednia rezultaty.

Strona przeżywa ostatnio „najazd” userów. Na ten moment z usług skorzystało ponad 300 tysięcy osób i ich liczba systematycznie rośnie. Niech was zatem nie zdziwi ekran z informacją o przeciążeniu serwera. Dosyć ciekawie przedstawiają się również inne statystyki, z którymi możecie zapoznać się poniżej:

Ja swoimi rekordami wolę się nie chwalić, ale was serdecznie zapraszam do dzielenia się wynikami w komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...