Steve Wozniak

Steve Wozniak przepowiada inteligentne miasta na pustyniach, kolonizację Marsa oraz potęgę koncernów

Steve Wozniak w wypowiedzi dla USA Today zdradza szczegóły wydarzenia Silicon Valley Comic Con, które odbędzie się już za tydzień. Event poświęcony będzie przyszłości świata w 2075 roku.

Steve Wozniak

Silicon Valley Comic Con to trzydniowa konferencja, za którą stoi nie, kto inny, jak Steve Wozniak. Inżynier, informatyk, współzałożyciel koncernu Apple Computer, twórca komputerów Apple I oraz Apple II — to właśnie on stał za “techniczną” stroną sukcesu świetnego marketingowca Steve’ Jobsa. Pomysły Wozniaka pozwoliły stworzyć dzisiejszą potęgę, którą władają “sadownicy”. Wróćmy jednak do rzeczonego eventu, który ma być w niemal całości poświęcony rozwojowi ludzkości w 2075 roku…

Podczas trzech dni swoje wizje dotyczące przyszłości przedstawi wielu przedstawicieli świata naukowego, jak i mediów, w tym znani aktorzy. Jak nie trudno zgadnąć, podczas prelekcji nie może zabraknąć wypowiedzi Steve’a, który głosi dość odważne teorie na temat rozwoju techniki. Jesteście zainteresowani punktem widzenia współzałożyciela Apple Computer? Mam dla was dobrą wiadomość, nie musicie czekać do startu Silicon Valley Comic Con. Rzeczony jegomość opowiedział o swoich wizjach serwisowi USA Today.

Steve Wozniak — inteligentne miasta na pustyni

Steve twierdzi, że za 58 lat ludzkość będzie zamieszkiwała pustynie. Wielkie miasta nie będą obarczone dzisiejszymi problemami mieszkaniowymi, zaś zjawisko bezdomności zniknie. Ludzie, a właściwie ich domostwa chronić będą specjalne kopuły, niepozwalające na nieautoryzowany dostęp. Mieszkańcy pustynnych metropolii będą korzystać z wszechobecnych ekranów, paneli dotykowych oraz wirtualnych asystentów głosowych. Stanie się to możliwe, dzięki ogromnemu rozwojowi sztucznej inteligencji, która wedrze się w każdy element naszej codzienności.

SI rozwinie się do tego stopnia, że lekarze przestaną być potrzebni. Przynajmniej nie na znanych dzisiaj warunkach. Bardziej prawdopodobne, że będą to “inżynierowie” medyczni, a więc pracownicy obsługujący elektronicznych medyków.

Kolonizacja Marsa

Steve Wozniak twierdzi, iż do 2075 roku udam nam się skolonizować planetę Mars. Nie będzie to jednak kolonizacja, o której marzą dzisiejsi futurolodzy. W zasadzie będzie to swojego rodzaju magazynu dla przemysłu ciężkiego. Wozniak nie wyklucza jednak typowego przeznaczenia mieszkalnego. To tutaj odbywać się będzie większość procesów technologicznych. Brzmi to dość mrocznie, ale patrząc na rozwoju branży, jest to w zasadzie możliwe.

Kto będzie pracował na Marsie? Tutaj Wozniak milczy. Roboty, a może więźniowe odbywający kary za ciężkie przestępstwa? Niewolnicy czy dobrowolni świetnie opłacani pracownicy? Na chwilę obecną wszelkie przewidywania wydają się bezcelowe.

Brak kontaktu z obcymi?

Przez najbliższe 58 ludzkości raczej nie uda się skontaktować z cywilizacją pozaziemską, a jeśli nawet będzie to prawdziwy przypadek.

Przyznam, że jest to dość zaskakujące. Rozwój technologi powinien sprzyjać tego typu procesom. Cóż, widocznie pomysłodawca Silicon Valley Comic Con dysponuje ciekawszymi materiałami, sugerującymi taką, a nie inną sytuację.

Panowanie Apple, Google oraz Facebooka

W myśl przewidywań współtwórcy Apple obecni giganci branży okołotechnologicznych będą na jeszcze mocniejszej niż dziś pozycji. Stave Wozniak porównuje Apple do IBM, które istnieje na rynku od 1911 roku. Firma dysponuje ogromnymi zapasami gotówki, pozwalającymi na dowolne inwestycje. Upadek tak dobrze rokującego przedsiębiorstwa wydaje się wobec tego nierealny.

To jedynie skromna zapowiedź wizji przyszłości, o której opowiedzą prelegenci Silicon Valley Comic Con.

Źródło: USA Today Foto: Svcomiccon.com

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....