dialer750x300

Stockowe aplikacje Dialer oraz Kontakty już w Google Play – gigant dotrzymuje słowa

Najnowsza odsłona systemu Android wnosi do OS-u bardzo ciekawą funkcję. Mowa o możliwości zmiany domyślnych programów służących do wykonywania połączeń głosowych oraz zarządzania kontaktami. Google postanowiło więc udostępnić wspomniane aplikacje wszystkim, no prawie – użytkownikom zielonej platformy.

dialer750x300

Czysty Android – pierwowzór, z którego czerpią nakładki producentów, może pochwalić się niesamowitą spójnością interfejsu. Niestety, każda modyfikacja (HTC Sense, Samsung Touch-wiz oraz pozostałe) wyróżnia się elementami charakterystycznymi dla danego wariantu systemowego. Dlaczego niestety? Otóż w moim i podejrzewam, że nie tylko w moim odczuciu wprowadza to pewny zamęt, szczególnie w przypadku, kiedy OS jest aktualizowany, zaś preinstalowane aplikacje „zostają po staremu”.

Nie oszukujmy się – to jest problem. Potwierdza to sam wujek Google, który systematycznie wprowadza do GP Store oryginalne wersje aplikacji z czystego Androida.  Sam korzystam z nich z wielką chęcią. Notatnik Keep, Kalendarz czy wreszcie Messenger – interfejs wymienionych programów wraz z kolejnymi update-ami dostosowywany  jest do zmian UI/UX systemu.

Marshmallow

Ubolewam, iż w Google Play nie znalazły się jeszcze wszystkie propozycje giganta z Mountain View, ale – nic straconego. Patrząc na wczorajsze udostępnienie Dialera oraz Kontaktów jako programów umieszczonych w sklepie, w przyszłość można spoglądać z optymizmem.

Nie obędzie się bez pewnych ograniczeń. Ze wspomnianych elementów czystego Androida skorzystają wyłączenie użytkownicy smartfonów tudzież tabletów pracujących pod kontrolą systemu nie niższego niż 6.0 Marshmallow. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak powolnym procesem jest wdrażanie update-ów dlatego na dostępność aplikacji większość userów musi poczekać bliżej nieokreślony czas.

Źródło: androidcentral, twitter.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...