You are here
Chrome 47 wylądował – koniec centrum powiadomień News 

Chrome 47 wylądował – koniec centrum powiadomień

 

Stało się – odchudzania Chrome ciąg dalszy. Google pozbywa się ze swojej przeglądarki kolejnego zbędnego elementu. Tym razem trafiło na cieszące się niewielką popularnością centrum notyfikacji.

ChromeSaver750x300

Gigant z Mountain View wypuścił właśnie kolejną już aktualizację przeglądarki Chrome. Wersja 47, bo takim numerem oznaczono najnowszy produkt, wprowadza szereg uprawnień zarówno dotyczących bezpieczeństwa (załatano 41 błędów), jak i wydajności, jednak uwagę przykuwa coś innego – likwidacja Centrum Powiadomień.

Naturalnie firma nie zrobiła tego z dnia na dzień – wycofanie wspomnianego elementu zostało zapowiedziane już kilka tygodni temu. Tak więc każdy użytkownik zżyty z rozwiązaniem mógł się oswoić z myślą o stracie CP. Na szczęście, według danych Google, userów korzystających z Centrum było niewielu. Tak naprawdę przewarzająca część klientów firmy nie wiedziała nawet o jego istnieniu.

Zaskoczenie? Nie dla mnie. O ile cenię sobie miejsca skupiające wszystkie informacje (Android rządzi), o tyle sposób wykonania tegoż elementu w Chrome woła o pomstę do nieba. Nie chodzi nawet o samo rozmieszczenie elementów, ale o ograniczoną kompatybilność z wtyczkami oraz braki względem Google Now, dla którego miało być wsparciem. To musiało skończyć się źle.

Niemniej jednak będzie to kolejny krok na drodze do odchudzenia przeglądarki, która niestety jest jedną z najbardziej zasobożernych produktów na rynku. Choć sam jestem zagorzałym fanem całego ekosystemu, uważam, że gigant mógłby przyłożyć się trochę do optymalizacji Chrome.

Źródło: Google.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment