Stranger Things od Telltale

Czy tak mogło wyglądać Stranger Things od Telltale? Co dalej z projektem?

Dużo ciekawych tytułów stanęło teraz pod znakiem zapytania. Dalej nie wiadomo, co stanie się z finałowym sezonem The Walking Dead, a ci, którzy czekali na kontynuację The Wolf Among Us, raczej mogą już przestać. Jedno z ciekawszych studiów właśnie się zamknęło, ale co dalej ze Stranger Things od Telltale Games? Wyciekł fragment rozgrywki i wygląda obiecująco.

Stranger Things od Telltale

O tym, że Telltale Games upada wiadomo już od kilku dni, ale dalej nie wiadomo, co będzie działo się z zaczętymi przez developera projektami. W końcu część graczy zdążyła już kupić cały sezon nowego The Walking Dead, a póki co, dostali dwa z czterech odcinków. Wprawdzie na koncie Twitterowym studia pojawił się wpis sugerujący, że pozostałe dwa epizody jednak zostaną dokończone, ale bez żadnych szczegółów. Powiedziano jedynie, że prace nad dokończeniem są w toku, choć poskąpiono więcej jakiejkolwiek informacji. W sieci można także znaleźć petycję, którą stworzyli fani, żeby gra ujrzała światło dzienne. Co jednak z innymi tytułami?

Stranger Things od Telltale

Jedną z takich gier, która miała się pojawić i na którą zapewne czekało bardzo dużo osób, była produkcja związana z jednym z największych hitów Netflix. Stranger Things od Telltale było czymś więcej, niż tylko pomysłem, bo właśnie do sieci przedostały się pierwsze materiały prezentujące fragment rozgrywki. Warto jednak zaznaczyć, że nie do końca wiadomo, skąd pochodzą materiały. Te przedostały się do Internetu poprzez Reddit i jak można tylko podejrzewać, wrzucił je tam jeden z developerów ostatnio zwolnionych ze studia.

Takie wnioski można wysnuć patrząc na to, jak skonstruowana jest opowieść i w jakiej formie graficznej występuje. Pierwsze co rzuca się w oczy, to oczywiście styl graficzny. To od razu nasuwa na myśl właśnie Telltale Games. Jest jednak odrobinę inaczej, choć tutaj także nie ma większego zaskoczenia. W końcu studio chciało się przenieść na silnik graficzny Unity, a zaprezentowany fragment, tak właśnie wygląda. I to byłby bardzo dobry ruch ze strony Telltale, bo przecież ich dotychczasowe produkcje zaczynały się już zlewać w jedno. Owszem, można powiedzieć, że studio opracowało tym samym swój rozpoznawalny styl, ale trzeba też się rozwijać. Widocznie takie były plany, ale teraz można już o nich zapomnieć.

Netflix pomoże?

Stranger Things od Telltale (załóżmy przez chwilę, że tak właśnie jest, skoro nie mamy 100% pewności) mogło być projektem przełomowym dla studia. Nie chodzi tylko o samą grafikę, ale raczej o materiał bazowy. Serial Netflix stał się popkulturowym fenomenem, który wyszedł daleko poza ramy platformy VOD. Nostalgia, która wprost bije z serialu, była głównym powodem, dlaczego tak wiele osób zainteresowało się w ogóle nowym produktem Netflix. Dodajmy do tego szeroko zakrojoną kampanię reklamową drugiego sezonu i ciągłe przecieki odnośnie trzeciego, a możemy spokojnie założyć, że każdy powiązany z tematem produkt, dobrze by się sprzedał. Gra tak samo.

I choć w katalogu Telltale Games mogliśmy już znaleźć produkty, które nawiązywały i rozwijały popkulturowe fenomeny (chociażby The Walking Dead czy Batman), to Stranger Things mogło być przełomem. Mielibyśmy nie tylko idealny temat do rozdmuchania medialnego, ale także nową oprawę graficzną. Ta wprawdzie nie przypadłaby do gustu każdemu, bo jednak Telltale Games stosowało dość specyficzną metodę projektowania postaci, to dalej ich gry wyróżniały się na rynku.

Jeżeli chodzi o rozgrywkę, ta nie wyróżnia się specjalnie od tego, do czego byliśmy już przyzwyczajeni. Sterowanie bohaterem, którym na zaprezentowanych materiałach jest Will, odbywa się z perspektywy trzecioosobowej. Ciekawe jest jednak to, że w chwili, kiedy następuje spotkanie z Demogorgonem, następuje zmiana na perspektywę pierwszoosobową. Nie wiadomo oczywiście czy to następuje tylko w momentach, kiedy Will jest „po drugiej stronie”, czy może gracz miałby taką możliwość przez cały czas, ale zabieg jest interesujący. Niestety Netflix nie powiedział jeszcze nic, co mogłoby naprowadzić graczy na trop. Nie wiadomo czy produkcja zostanie zupełnie zawieszona czy też może gigant rynku VOD zdecyduje się na jej wypuszczenie. To byłoby dobre posunięcie marketingowe, ale z drugiej strony potrzeba też studia developerskiego, które dalej pociągnęłoby temat. Zapewne niedługo dowiemy się, co dalej ze Stranger Things od Telltale.

Laptopy oraz smartfony, które pozwolą wam oglądać Stranger Things na Netflix, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: PC Games N / Polygon / IGN

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...