Strona Ubisoftu shackowana! Radzimy zmienić hasła!

Cyberprzestępcy to plaga ostatnich czasów. Z drugiej strony pokazują, że wszyscy, bez wyjątku powinniśmy dbać o nasze bezpieczeństwo w sieci, a szczególnie duże firmy, które posiadają wiele ważnych danych. Tym razem hackerzy za swój cel obrali Ubisoft, czyli dobrze nam znaną firmę z branży gier.

ubisoft

Użytkownicy, którzy korzystają ze stron producenta zostali poinformowani e-mailem, że został przeprowadzony atak. Wiadomość nie brzmi szczególnie niebezpiecznie, aczkolwiek oznacza, że nasze dane logowania mogą wpaść w niepowołane ręce.

„W ostatnim okresie odkryliśmy, że jedna z naszych stron WWW została zaatakowana w celu uzyskania dostępu do naszych sieci. Nieautoryzowane wejście zostało natychmiast zablokowane przez nasz personel do spraw bezpieczeństwa, podjęliśmy też odpowiednie kroki w celu wyjaśnienia włamania, a także rozpoczęliśmy procedury mające na celu przywrócenie właściwego funkcjonowania wszelkich systemów, które mogły być obiektem ataku.

Podczas naszych działań odkryliśmy, że starano się nielegalnie przejąć dane z naszej bazy. Wśród informacji, które mogły być celem ataku znalazły się: nazwy użytkowników, adresy e-mailowe oraz ukryte hasła. Zwracamy uwagę, że Ubisoft nie przechowuje żadnych informacji dotyczących płatności dokonywanych przez użytkowników kont. Wszelkie dane związane z kartami bankowymi naszych klientów nie były oraz nie są zagrożone poprzez ten atak.”

Na szczęście, mimo ataku, karty kredytowe nie są zagrożone. Producent zaleca zmianę danych do logowania na stronie a także w serwisie uPlay. Warto także pamiętać, aby zmienić hasła wszędzie tam, gdzie używaliśmy tych samych co na stronie Ubisoftu.

Coraz więcej ataków cyberprzestępców, jak się przed tym bronić i być zawsze pewnym bezpieczeństwa swoich danych i pieniędzy? Przeczytaj nasz artykuł o tym jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej.

źródło: Ubisoft

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...