Strzelanina

Strzelanina na turnieju growym: są ofiary śmiertelne

Turniej growy odbywający się Jacksonville w USA zmienił się w krwawą rzeźnię. Jeden z uczestników, prawdopodobnie oburzony swoją porażką, wyjął broń i otworzył ogień do graczy uczestniczących w wydarzeniu. Według pierwszych informacji są ofiary śmiertelne — prawdopodobnie cztery osoby nie żyją, a przynajmniej jedenaście zostało rannych.

Strzelanina

Zanim rozpocznie się nagonka na gry, graczy oraz turnieje growe, chcę wyjaśnić jedną ważną kwestię. Wydarzenie, podczas którego doszło do tytułowej tragedii, nie było skupione na produkcji, w której gracze strzelają do siebie wirtualnymi pociskami. “Madden 19”, bo w tej produkcji rywalizowali ze sobą gracze, to tytuł z kategorii symulatorów sportowych. Podejrzenia o mylenie sprawcy strzelaniny rzeczywistości ze światem gry są tu więc nie na miejscu. Niemniej, sprawa jest bardzo poważna.

Strzelanina — ofiary śmiertelne

Średnia wieku osób “bawiących” się na turnieju wynosiła od 20 do 35 lat i to właśnie w tym przedziale mieści się wiek potencjalnego sprawcy. Policja nie komentuje na ten moment zdarzenia, nie chcąc ujawniać szczegółów istotnych dla śledztwa. Jednak sam internet “kipi” od komentarzy.

Na filmie załączonym do wpisu słychać łącznie około 20 strzałów, z których większość okazała się trafna. Sam napastnik prawdopodobnie nie żyje, mówi się o tym, że popełnił samobójstwo.

Gra czy skrzywiona osobowość?

Nie chce bronić gier, które mogą bądź nie, wpływać na psychikę młodych graczy, jednak w tym przypadku stanę murem za wirtualnym światem. To idealna okazja do zastanowienia się na wspomnianą kwestią i wpływem otoczenia na osoby, które nazbyt wnikają w elektroniczną rozrywkę. Czyżby gracze powinni przechodzić badania psychologiczne pod kątem nieprawidłowości w funkcjonowaniu percepcji? Brzmi to, jak szaleństwo, ale czuję, że w niektórych przypadkach mogłoby to uratować życie wielu osób.

Źródło: Twitter @JSOPIO, CNN, Global News YouTube

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...