Fałszywa aplikacja

Kolejna fałszywa aplikacja mobilna BZ WBK w Google Play

Użytkownicy Androida nie mają łatwego życia. Nie w kwestii bezpieczeństwa. Problem w tym, że w lwiej części przypadków, największe zagrożenie dla userów stanowią oni sami. Uściślając — mam tu na myśli brak wiedzy i niską świadomość. Świetnie obrazuje to problem z fałszywą aplikacją mobilną BZ WBK, która znajduje się w oficjalnym sklepie Google Play.

Fałszywa aplikacja

To już kolejna próba ataku phishingowego na użytkowników Androida będących zarazem klientami banku BZ WBK. Tym razem cyberprzestępcy odrobili lekcje i przygotowali niemal idealnie wyglądającą aplikację, która imituje rzeczywistym program do obsługi konta bankowego. Najgorsze jest to, że aplikacja dostępna jest w oficjalnym sklepie Google Play.

Fałszywa aplikacja BZ WBK dla Androida

Serwis Niebepiecznik.pl, na co dzień zajmujący się podobnymi sprawami, poinformował o kolejnej już próbie oszustwa, która może skończyć się bardzo źle dla nieświadomych zagrożenia użytkowników smartfonów z Androidem. Celem ataku są klienci jednego z popularniejszych w Polsce banków.

Klon, drugi w ciągu ostatnich miesięcy, do złudzenia przypomina oryginalny serwis transakcyjny banku BZ WBK, przez co gros użytkowników Google Play może dać się nabrać. Co gorsze, program wymaga dostępu do SMS-ów, a co za tym idzie, przestępcy mogą uwierzytelnić wykonane przez siebie transakcje. Efekt? Nieświadomy użytkownik może skończyć z zerowym stanem konta.

Uwaga na trzecią reinkarnację fałszywej apki BZWBK w oficjalnym sklepie Google. Jej reklamy pojawiają się na stronach…

Opublikowany przez Niebezpiecznik Niedziela, 26 sierpnia 2018

Jest rada

Jak każdy problem, tak i ten ma proste, stosunkowo proste rozwiązanie. Wystarczy wykazać się ostrożnością w korzystaniu z temu podobnych programów. Najlepiej korzystać z oficjalnych źródeł instytucji. Jeśli nie macie odpowiedniej wiedzy lub nie czujecie się na siłach w podejmowaniu takich decyzji — poproście o pomoc bardziej technicznych znajomych.

Źródło: Niebezpiecznik

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...