Studio odpowiedzialne za reboot marki Phantom Dust zamknięte

Bywa czasem tak, iż debiutanckie projekty kończą żywot szybciej, niż chcieliby tego ich twórcy. Czy właśnie taki los czeka „Phantom Dust”?

O planach odświeżenia marki wiemy od czasu ostatnich targów „E3”, kiedy to Microsoft pokazał uczestnikom wydarzenia krótką zapowiedź produkcji. Od tamtego momentu jedyną pewną informacją, było to, iż za reboot serii miało być odpowiedzialne studio „Darkside Games”. Niby niewiele, lecz dla fanów pierwowzoru wystarczająco. Microsoft wreszcie zdecydowała się zdradzić trochę więcej informacji na temat postępów w pracach przy projekcie.

Niestety, mamy złe wiadomości… Gigant z Redmond zdecydował się na „zakończenie współpracy” ze studiem „Darkside Games”, co oznacza ni mniej, ni więcej jak to, że firma pracująca nad swoim pierwszym tytułem kończy swoją działalność, a blisko 50 osób zostało zmuszonych do szukania nowej pracy. Sam Microsoft przyznaje, że nie zamierza całkowicie rezygnować z remaka „Phantom Dust”. Na ten moment nie wiadomo jednak, kto mógłby się zając kontynuacją prac nad projektem.

Ludzie z kierownictwa, którzy widzieli grę, byli pod wrażeniem i nawet jeszcze dzisiaj rano zapewniali nas, że projekt stoi na solidnych fundamentach […] Mimo to przez telefon dowiedzieliśmy się dziś, że ktoś z szefostwa, kto pewnie nie miał pojęcia o szczegółach gry, ją skasował – tak skomentował całe zajście jeden z pracowników „Darksiede Games”.

http://www.youtube.com/watch?v=jNn8xVE_-Gg

Jeśli ktoś nie słyszał wcześniej o oryginalnej wersji „Phantom Dust” przypominamy, iż było to połączenie RPG-a z elementami gry karcianej, którego akcja działa się w postapokaliptcznym świecie. Gra na japońskim rynku zadebiutowała w roku 2004, a wydana została na konsolę Xbox 360. To, jak prezentował się pierwowzór, obejrzeć możecie poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=FWa9t0Sqt6Q

Wszyscy Ci, którzy czekają na to, by zasmakować świetnie zrealizowanych pojedynków postaci wyposażonych w paletę różnorakich mocy, muszą popracować nad swoją cierpliwością.

 

Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...