YouTubeKids2

YouTube Kids – nową usługę od Google docenią przede wszystkim rodzice małych pociech

Według USA Today już 23 lutego wystartuje nowa usługa giganta Mountain View, skierowana do najmłodszych użytkowników. Sprawdźmy, co zaoferuje YouTube Kids…

YouTubeKids2

Informacja ta nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Już od dłuższego czasu w sieci krążyły pogłoski o pracach nad specjalną wersją aplikacji YT, przeznaczoną dla najmłodszych fanów serwisu streamingowego. Teraz za sprawą doniesień USA Today możemy być niemal pewni tego, że premiera YouTube Kids to kwestia dni.

Początkowo program trafi jednie do posiadaczy smartfonów oraz tabletów pracujących pod kontrolą Androida, co również nie powinno nikogo dziwić. Google chce „zbadać” zainteresowanie userów  wspomnianą usługą, aby w razie aprobaty udostępnić YT Kids innym platformom systemowym.

Interfejs aplikacji będzie uproszczony do minimum, po to, aby najmłodsi użytkownicy (poniżej 10 lat) czuli się swobodnie przeglądając zasoby serwisu. Skoro jesteśmy przy zasobach, warto zaznaczyć, iż te będą starannie selekcjonowane, tak aby dzieci nie natrafiły przypadkiem na treści dla nich nieodpowiednie. Funkcją tą, jak nie trudno zgadnąć, będzie władał specjalnie do tego celu przygotowany algorytm, lecz według nieoficjalnych informacji, Google udostępni również stosowne narzędzie filtrujące rodzicom.

Niestety, prawdopodobnie usługa nie będzie w pełni darmowa. Rodzice decydujący się na korzystanie z zaawansowanych możliwości filtrowania treści serwisu będą zmuszeni ponieść dodatkową opłatę. Mówi się tutaj o kwocie 4,99 dolara za miesięczną subskrypcję.

Doceniam działania Google mające na celu ochronę najmłodszych przed nieodpowiednią treścią w internecie, nawet jeśli gigant miałby (na pewno będzie) na tym zarabiać. Dzisiaj w sieci znajdziemy dosłownie wszystko, od informacji o liczbie mieszkańców stolicy, po drastyczne relacje z wypadków. Jestem pewny tego, że każdy świadomy, podkreślam świadomy wpływu niektórych treści na psychikę dziecka rodzic z chęcią skorzysta z najnowszego rozwiązania.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na oficjalną premierę.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...