EBFolio

EliteBook Folio – super cienki laptop HP

Producenci laptopów stale pracują nad rozmiarem urządzeń. Chcą, aby ich przenośne komputery zajmowały jak najmniej miejsca, a ich waga nie była uciążliwa podczas transportu.  HP pokazało właśnie  swój najcieńszy notebook.

EBFolio

Jedną z nowości zaprezentowanych na CES 2016 w Los Angeles jest HP EliteBook Folio. Laptop wyposażono w 12,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K. Urządzenie jest napędzane  procesorem Intel Core m7 vPro szóstej generacji. Na pokładzie znajduje się 8 GB pamięci operacyjnej. Nasze dane będą przechowywane na dysku SSD. W laptopie znalazło się miejsce na dwa złącza USB typu C oraz głośniki Bang & Olufsen. Wbudowany akumulator zapewnia do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Główną zaletę urządzenia stanowi jego rozmiar. Jest on o 21% cieńszy oraz o 15% lżejszy od poprzedniego modelu. EliteBook Folio mierzy zaledwie 12,4 mm grubości. Komputer waży mniej niż 1 kg. Nie da się ukryć, że HP udało się zamknąć wielką moc w małej obudowie wykonanej z aluminium. Producent wyposażył laptop w zawiasy umożlwiające obrót o 180 stopni. Nie wydaje mi się, żeby było to praktyczne. Po prostu taki typ mocowania ekranu zajmował mało miejsca i dlatego inżynierowie się na nie zdecydowali.

EliteBook Folio trafi do sprzedaży w marcu tego roku. Będzie oferowany z preinstalowanym Windowsem 10 Pro. Ceny urządzenia zaczną się od 999$. Mnie osobiście spodobał się ten notebook i nie wykluczam, że będę zainteresowany kupnem takiego urządzenia. Niestety w Polsce będzie ono pewnie odpowiednio drogie. Myślę jednak, że mimo zaporowej ceny znajdzie swoich zwolenników.

źródło: neowin

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...