You are here
Surface Andromeda – składany smartfon Microsoft potwierdzony? artykuły News 

Surface Andromeda – składany smartfon Microsoft potwierdzony?

O tym, ze Microsoft planuje stworzyć kolejnego smartfona, słyszymy już od niemal dwóch lat. By podjąć rękawicę i mierzyć się z największymi w branży (Samsung, Apple, Huawei czy nawet Xiaomi), gigant z Redmond potrzebuje czegoś wyjątkowego. I czymś takim może być Surface Andromeda – składany smartfon.

Surface Andromeda

Urządzenia opatrzone nazwą Windows Phone nie spotkały się z wielkim uznaniem w środowisku. I to nie tylko jednostkowa opinia, bo choć miały swoje plusy, to niestety ale system operacyjny był na tyle nieintuicyjny, że użytkownicy woleli przesiąść się na Androida lub iOS’a. Trudno się im dziwić i sam Microsoft chyba to zrozumiał, bo Windows Phone przestaje już istnieć. Nie oznacza to, że gigant z Redmond się poddał. Wręcz przeciwnie, bo teraz pojawiają się w końcu nowe informacje na temat jednego z ich projektów.

Surface Andromeda

W jednym z maili, które przedostały się do wiadomości publicznej, a zostały wysłane z Microsoftu, pojawiły się nowe informacje na temat Surface Andromeda. Tak został wstępnie ochrzczone urządzenie firmy, które ma być czymś więcej, niż tylko kolejnym smartfonem na rynku. W końcu sama nazwa zobowiązuje i nie mówimy tutaj o Andromeda. To jedynie „codename”, które prawdopodobnie się nie przyjmie, a finalny produkt (o ile powstanie), będzie nazywał się inaczej. Chodzi nam o Surface, czyli linię przede wszystkim laptopów z górnej półki.

Laptopy Surface zyskały dość dużą popularność, a przede wszystkim, przychylność mediów i użytkowników. Microsoft widocznie planuje iść za ciosem, bo teraz faktycznie można mieć nadzieję, że składany smartfon nie będzie tylko kolejną plotką, ale stanie się faktem. Oczywiście nie należy wierzyć w każdą informację, która pojawia się w sieci, jednak o tym smartfonie słyszeliśmy już kilkukrotnie. Widocznie coś jest na rzeczy, skoro temat powraca. Czym byłby Surface Andromeda? Czymś więcej, niż zwykłym smartfonem.

Składany smartfon

Andromeda miałaby być urządzeniem, które nie tylko jest „składane”, czyli tak jak wyglądają niektóre laptopy, ale także „rozszczepialne”. Oznaczałoby to, że obie części urządzenia mogłyby działać niezależnie od siebie. W mailu znalazły się ponoć takie możliwości jak złożone, rozłożone czy płaskie. Z całą pewnością byłoby to coś ciekawego, co pozwoliłoby Microsoft zaistnieć ponownie na rynku telefonów komórkowych.

Oczywiście zanim słuchawka się pojawi, może minąć jeszcze trochę czasu, choć przewiduje się, że pierwsze konkrety dostaniemy jeszcze w tym roku. Co byłoby w środku? Prawdopodobnie system mobilny oparty na Windows 10, a jeżeli chodzi o procesor to może się tam znaleźć jeszcze oficjalnie nie pokazany Qualcomm Snapdragon 850. Czy będzie to wystarczające dla Microsoft, by móc walczyć z innymi producentami? Prawdopodobnie nie, ale też linia Surface, nie jest dla wszystkich. Być może kluczem do sukcesu będzie połączenie systemu mobilnego z tym, który jest na laptopach serii. Zobaczymy, co z Surface Andromeda wyniknie, bo póki co zapowiada się intrygująco.

Wizualizacje na podstawie dokumentów, które znalazły się w sieci, przygotował użytkownik Twittera David Breyer (@D_Brayer).

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym.

Źródło: GSMArena / Twitter / David Brayer

Related posts

Leave a Comment