You are here
Tegoroczny iPhone z obsługą dwóch kart SIM jednocześnie artykuły News 

Tegoroczny iPhone z obsługą dwóch kart SIM jednocześnie

Jeśli doniesienia portalu 21st Century Business Herald potwierdzą się i tegoroczny iPhone zostanie wyposażony w złącze dualSIM, będzie to jedna z najważniejszych zmiany w smartfonach Apple od lat. Zanim jednak zaczniecie ogłaszać ją wszem wobec, doczytajcie do końca. Okazuje się, że nie wszystkie smartfony z tegorocznego line-upu otrzymają wspomniany moduł.

iPhone

Apple prowadzi swoje portfolio twardą ręką. Firmie rzadko zdarza się uginać pod ciężarem standardów rynkowych, które są następstwem oczekiwań użytkowników. Sadownicy obstają przy swoim, ale nie dzieje się tak zawsze. W niektórych przypadkach rozwiązania znane z, chociażby smartfonów z Androidem zostają zapożyczone, dopieszczone do perfekcji i zaimplementowane w urządzeniach Apple. Czy tak właśnie będzie z obsługą dwóch kart sim w smartfonach Apple?

iPhone z dualSIM — gonitwa za konkurencją?

Konkurencja od dawna stosuje już moduły ze slotami na dwie karty SIM. Rozwiązanie to jest przydatne nie tylko dla przeciętnego Kowalskiego, który może korzystać z kilku numerów — prywatnego i służbowego. Obsługa dwóch kart SIM na jednym smartfonie sprawdza się również biznesie, gdzie konieczność posiadania kilku aktywnych numerów, jest w zasadzie standardem. O ile w Androidzie nie stanowiło to większego problemu, o tyle użytkownicy iPhone’ów musieli przemieszczać się z dwoma smartfonami. Możliwe, że niebawem kwestia ta ulegnie poważnej zmianie.

Pora na konkrety. Moduł, o którym wspomina chiński serwis, nie jest standardowym złączem na dwie karty SIM. iPhone otrzyma slot na jedną fizyczną kartę oraz drugą — wirtualną. Obydwie działałyby w trybie aktywnym, zapewniając połączenie LTE + LTE. Możliwie, że funkcja ta trafi tylko do jednego z kilku iPhone’ów, których premiera spodziewana jest jesienią.

Jako ciekawostkę dodam tylko, że iPhone na rynek chiński może otrzymać moduł na dwie fizyczne karty SIM. Smartfony Apple z pojedynczym gniazdem na SIM możecie kupić w naszym sklepie internetowym — sprawdźcie.

Źródło: MacRumors

Grafika: MacRummors

Related posts

Leave a Comment