sur 750x300 1

Surface Pro 4 i Surface Book – cudeńka Microsoftu

Kolejna wielka konferencja za nami. Microsoft nie zaskoczył jeżeli pod uwagę weźmiemy to, co już od dawna było można przeczytać w przeciekach. Pojawiła się za to wielka niespodzianka, bo Surface Pro 4 ma od dziś brata – Surface Book.

 
sur 750x300 1
Na szczęście, Microsoft wie jak prowadzić swoje eventy i ci, którzy go oglądali, nie zostali zanudzeni na śmierć. Nie chcemy być niemili, ale Google prezentujące ostatnio swoje Nexusy, ma się od kogo uczyć. Oczywiście forma prezentacji nie jest najważniejsza, a jej główny bohater – produkt. W tym wypadku warto zwrócić szczególną uwagę na dwa urządzenia za stajni Microsoftu. I oba nazywają się Surface.
Wiadomo było, że na konferencji zostanie zaprezentowany Surface Pro 4. Nowa generacja tabletu jest po prostu fenomenalna. Wszystko w niej jest lepsze i mocniejsze od poprzednika. Procesor Intel Core i7 (szósta generacja), pamięć RAM do 16 GB, 1 TB wbudowanej pamięci. Ekran powiększono do 12,3 cala (zagęszczenie pikseli 266 ppi) i pokryto Gorilla Glass 4.
 
sur 750x300 2
Przy tym wszystkim, waga urządzenia zmalała, a jego wydajność wzrosła o blisko 40%. Na doczepianej klawiaturze zwiększono gładzik, a także wprowadzono czytnik linii papilarnych. Zaprezentowano również rysik Microsoft Pen, który obsługuje aż 1024 poziomy nacisku, a do obudowy przytwierdzimy go za pomocą magnesu.
Spodziewaliśmy się, że Surface Pro 4 będzie mocarzem. Ale największym zaskoczeniem okazał się Surface Book, czyli pierwszy w karierze firmy laptop. Prawie laptop, bo jego ekran można odczepić od fizycznej klawiatury. Ekran ma mieć 13,5 cala o zagęszczeniu pikseli na poziomie 267 ppi. Nowa klawiatura, szklany gładzik i sposób w jaki przekręcamy ekran wyglądają zabójczo. Surface Book ma działać na procesorach Intela, a wspierał go będzie układ graficzny NVIDIA GeForce. Akumulator powinien zapewnić pracę do 12 godzin.
Ile przyjdzie nam zapłacić za te dwa cudeńka? Surface Pro 4 będzie kosztował od 899 dolarów, a Surface Book od 1500. Oba sprzęty pojawią się u pierwszych klientów jeszcze w październiku i oba działają na Windows 10.
Źródło: Microsoft
Fot: TheVerge 1,2
__________________
Tablety i notebooki znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...