You are here
Światłowód w domu – co warto wiedzieć? News 

Światłowód w domu – co warto wiedzieć?

Może pochwalić się średnicą nieprzekraczającą grubości ludzkiego włosa oraz wyjątkową odpornością na różnego rodzaju zakłócenia elektromagnetyczne. Światłowód, bo o nim mowa, posiada szereg cech, dzięki którym obecnie można uznać go za najskuteczniejsze rozwiązanie pozwalające dostarczać użytkownikom usługi z zakresu telefonii, internetu oraz telewizji. Co warto wiedzieć na jego temat?

Kabel światłowodowy jest lepszy niż kabel miedziany

Jeszcze do lat 70. XX wieku kable miedziane nie miały sobie równych. Wykorzystywane były praktycznie w każdej gałęzi życia – w tym w telekomunikacji. Wyprodukowanie pierwszych kabli światłowodowych, do tworzenia których wykorzystano włókno szklane i tworzywa sztuczne, diametralnie zmieniło ich pozycję. Dlaczego? Kable światłowodowe, stosowane do dziś, mają szereg cech, które powodują, że są praktyczniejsze i bardziej użyteczne. Przede wszystkim wyróżniają się lekkością i rozmiarem, przez co zużywają zdecydowanie mniej energii. Co więcej, są również odporne na uszkodzenia (m.in. spowodowane czynnikami atmosferycznymi), dzięki czemu pozwalają minimalizować koszty związane z eksploatacją. Wyróżniają się też przepustowością – umożliwiają transfer dużej ilości treści oraz zapewniają bezpieczeństwo – wykradnięcie danych nie jest tak łatwe. Te cechy powodują, że w ostatnich latach szczególnie dużą popularnością cieszy się internet światłowodowy.

Internet światłowodowy ma wiele zalet

Usługa, którą operatorom oferuje m.in. taka firma jak https://telewizjaswiatlowodowa.pl/internet-swiatlowodowy, wiąże się z wieloma udogodnieniami dla użytkowników. Internet światłowodowy, jak można się domyślić po poznaniu plusów światłowodu, nie będzie podatny na różnego rodzaju zakłócenia. Dzięki wykorzystywanej technologii FTTH (doprowadzenie światłowodu nie tylko do „centrali”, ale do każdego pojedynczego domu czy mieszkania) gwarantuje też nielimitowaną ilość pobieranych danych oraz dużą prędkość ich pobierania i wysyłania. Dzięki przepustowości łącza z powodzeniem można korzystać z takich udogodnień jak serwisy streamingowe oraz z coraz częściej spotykanego systemu inteligentnego sterowania domem.

Światłowody można wykorzystać także przy telewizji

Technologia FTTH oferuje użytkownikom szereg możliwości. Oprócz internetu jest to także telewizja. Co charakteryzuje telewizję światłowodową? Przede wszystkim wysoka jakość obrazu i dźwięku. Światłowody umożliwiają nie tylko odbiór telewizji w jakości HD, ale także 3D czy 4K! Co więcej, dzięki nim nie ma problemów z korzystaniem z tzw. telewizji na życzenie, czyli VOD oraz z takich usług jak OTT i PVR (nagrywanie ulubionych audycji w cyfrowym formacie).

Related posts

Leave a Comment