Poczta Polska

Poczta Polska głównym kandydatem na Narodowego Operatora Cyfrowego

Korespondencja listowna na linii Urząd — Obywatel od lat działa w niezmienionej “analogowej” formie. Jako że szeroko pojęta cyfryzacja postępuje, tutaj również konieczne są zmiany. Ministerstwo Cyfryzacji planuje przenieść obsługę pism urzędowych do sieci i poczty email. Aby system ten działał poprawnie potrzeba wyznaczenia Narodowego Operatora Cyfrowego. Wszystko wskazuje na to, że NOC na najbliższy pięcioletni okres zostanie Poczta Polska.

Poczta Polska

W dzisiejszych czasach odbieranie korespondenci listownej bywa zwyczajnie kłopotliwe. Nie zawsze jesteśmy w domu, przez co niekiedy zachodzi konieczność odwiedzenia placówki pocztowej. To dodatkowy czas, nerwy oraz konieczność stania w długich kolejkach. Znacznie prościej byłoby załatwić formalności w drodze korespondencji elektronicznej. Myślę, że społeczeństwo dojrzało już do wykorzystywania poczty email jako, jakby nie patrzeć, poważnego narzędzia.

Poczta Polska przejmie elektroniczną korespondencję urzędową

Powołanie Narodowego Operatora Cyfrowego nie jest żadną tajemnicą. O sprawie mówi się od dawna, ale dopiero w ostatnim czasie rozwój wydarzeń nabrał tempa. Dziennik Rzeczpospolita informuje o tym, że NOC miałby być wyłoniony w drodze konkursu. Ciekawe jest to, że głównym kandydatem jest Poczta Polska, która w początkowej fazie projektu wdrażania cyfrowej obsługi korespondencji będzie pełnić obowiązki NOC bez wspomnianego konkursu. Tak wynika z informacji udostępnionych przez dziennik.

Status Narodowego Operatora Cyfrowego Poczta Polska otrzymałaby na okres 5 lat, po których to pojawi się wspomniany wcześniej konkurs.

Gorąco kibicuję zmianom, które pozwolą zaoszczędzić państwu pieniądze, a mnie zapewnią wygodę oraz brak stresu.

Źródło: Rzeczpospolita

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...