You are here
Światowej sławy aktor użyczy głosu w polskiej produkcji News 

Światowej sławy aktor użyczy głosu w polskiej produkcji

Co łączy wydawcę IQ Publishing, polskie studio The Moonwalls i francuskiego aktora Stéphane Cornicarda?

Przenieśmy się do XIX-wiecznego Paryża, utrzymanego w konwencji steampunkowej, gdzie tradycja zmieszała się z nowoczesnością. Miasto nie jest jednak oazą spokoju; różnice klasowe dają się we znaki, a rasizm nie pozwala na normalną egzystencję. W końcu staje się najgorsze – znajdujesz się na rozprawie, gdzie głównym oskarżonym o morderstwo jesteś Ty. Co zrobisz, by uznano Cię za niewinnego? Jak daleko się posuniesz, by oczyścić się z oskarżeń?

Bohemian Killing, o której mowa, jest grą, która przypomina film dramatyczny. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest Marcin Makaj (rocznik 1987), który pochodzi ze Szczecina i dla którego gry są jedną z jego wielu pasji. Tematyka produkcji nie powinna dziwić – Makaj jest studentem IV roku prawa. Odbyte przez niego specjalistyczne szkolenia – m.in. z metod przesłuchiwania, profilowania kryminalnego czy modus operandi – pozwoliły na wymyślenie gry, która doskonale oddaje prawnicze niuanse.

Narracja z sali sądowej daje graczowi niemal nieograniczoną możliwość rozwiązywania spraw. W Bohemian Killing przyjdzie się wcielić w postać Alfreda Eltona, innowacyjnego wynalazcy pochodzenia cygańskiego. Ethon stał się symbolem sukcesu, a to za sprawą ciężkiej pracy i pomysłów, które okazywały się pionierskie jak na jego czasy. Niestety, jego kariera zostaje brutalnie przerwana – dochodzi do morderstwa młodej pokojówki, pracującej dla zubożałego pana, a winą za ten czyn obarcza się cygańskiego wynalazcę. Czy graczowi uda się obronić bohatera, opierając się jedynie na sile swojego intelektu?

Rozgrywka odbywa się w paralelnych przestrzeniach czasowych – w czasie teraźniejszym Alfred Ethon znajduje się na sali sądowej, gdzie musi się zmagać z tym, z czym na co dzień muszą sobie radzić oskarżeni o zabójstwo. Pojawiają się retrospekcje, w których gracz przemierza ulice Paryża, a każda jego decyzja przybliża Ethona do wolności lub, przeciwnie, powoduje, że nieodwracalnie to on zostaje skazany za zabójstwo. Żeby gracz nie zagubił się w narracji, zostało mu udostępnione menu, gdzie znajdzie wszystkie dowody zebrane w sprawie o morderstwo młodej pokojówki.

W grze dostępne są dwa tryby rozgrywki – standard mode i story mode. W trybie standardowym wszystko zależy od kreatywności gracza, a każda źle podjęta decyzja odbije się negatywnie na losach Alfreda Ethona. W trybie opowieści poczynania gracza komentowane będą przez adwokata.

http://www.youtube.com/watch?v=GkFDJGcxn4M

Produkcja zapowiada się bardzo ciekawie, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że głosu Alfredowi Ethonowi w angielskiej wersji językowej użyczy Stéphane Cornicard, wybitny aktor filomowy, znany m.in. z ról w produkcjach takich jak: Szeregowiec Ryan czy Spectre oraz brał udział przy produkcji takich gier jak: Metal Gear Solid, Dragon Age, Syphon Filter czy Total War. Aktor, chociaż pochodzi z Francji, to zna biegle parę języków obcych. Studiował na francuskich uczelniach, a także na prestiżowych Colby College w Stanach Zjednoczonych i Goldsmith College w Wielkiej Brytanii. Obecnie Cornicard, poza pracą aktora filmowego i dubbingowego, uczy studentów aktorstwa w Actor’s Center w Londynie.

Na chwilę obecną trwa kampania crowdfundingowa na platformie Indiegogo. Będziemy informowali czytelników na bieżąco, gdy tylko dowiemy się o produkcji Bohemian Killing czegoś nowego.  

 

Źródło: IQ Publishing

_____________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

Related posts

Leave a Comment