Swimmo odnosi sukces na kickstarterze

Polscy twórcy smartwatcha dla pływających, Swimmo, zebrali na serwisie Kickstarter już ponad czterokrotnie wyższą sumę niż początkowo zakładano.

Swimmo to ambitny, polski projekt – inteligentny zegarek, który jest przeznaczony do użytku podczas pływania. Jego główne zastosowanie to pomiar odległości pokonanej na basenie, tętna i zmęczenia użytkownika, a także pomoc przy rozplanowaniu treningów oraz w porównaniu wyników ze znajomymi. Jest całkowicie przystosowany do działania pod wodą, jako jeden z niewielu wearables na świecie potrafi zmierzyć puls po zanurzeniu i jest wyposażony w nowatorski interfejs obsługiwany za pomocą prostych gestów. Aby stworzyć i wprowadzić produkt na rynek Mateusz Heleniak – twórca projektu, wraz ze swoim zespołem postanowili skorzystać z amerykańskiego portalu Kickstarter, który jest najbardziej znaną platformą crowdfundingową na świecie. Polecamy wywiad z Mateuszem, w którym mówi dlaczego zdecydowali się właśnie na Kickstarter.

http://www.youtube.com/watch?v=ImA01wBj-_Q

Początkowo ich limit potrzebny do startu przedsięwzięcia zakładał 39 tysięcy dolarów, jednak został on znacznie przekroczony już po paru dniach od rozpoczęcia fundowania. Obecnie na koncie Swimmo jest już ponad 160 000 dolarów, co stanowi czterokrotnie wyższą kwotę niż zakładana. Oczywiście twórcy Swimmo byli na to przygotowani – wraz z przekraczaniem kolejnych barier finansowych na Kickstarterze, twórcy planują dodawanie nowych funkcji do swojego smartwatcha. Projekt wsparło ponad 900 osób, co znaczy, że średnio jeden wspierający przeznaczył niecałe 180 dolarów – oczywiście to tylko średnia, choć i tak imponująca, biorąc pod uwagę niektóre projekty na Kickstarterze. Wspierający mogą się spodziewać już w październiku pierwszych egzemplarzy, bez żadnych komplikacji; na szczęście w wypadku Swimmo nie będziemy musieli mierzyć paska 😉

Źródło: informacja prasowa

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz
zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...