SWPS na Spotify

SWPS na Spotify — wykłady popularnonaukowe dostępne za darmo

Uniwersytet SWPS na Spotify? Owszem i co ciekawe nie znajdziecie tam muzyki pomocnej w nauce, a pełnowartościowe wykłady popularnonaukowe. To pierwsza tego typu inicjatywa w tytułowym serwisie streamingowym.

SWPS na Spotify

Jak widać, uczelnie potrafią pozytywnie zaskakiwać. Nie spodziewałem się, że SWPS, czyli nasza rodzima jednostka edukacyjna wyjdzie przed szereg i zawstydzi zachodnie uniwersytety, które choć nowoczesne, nie mogą pochwalić się podobnymi inicjatywami. Sprawdźmy, co dokładnie znajdziemy na Profilu szkoły znajdującym się w zasobach serwisu ze streamingiem muzycznym.

SWPS na Spotify — to odpowiedź na potrzeby

Pojawienie się Uniwersytetu SWPS na Spotify to dla nas kolejny ważny krok w popularyzacji nauki – tłumaczy Kinga Nowacka, Dyrektor Marketingu Uniwersytetu SWPS. – Od kilku lat z powodzeniem upowszechniamy wiedzę, nie tylko w ramach studiów, ale również poprzez otwarte wykłady i warsztaty organizowane na naszej Uczelni, a także w sieci, poprzez nasze media społecznościowe. Wierzymy, że dzięki obecności w tak popularnym miejscu, jakim jest Spotify, będziemy mogli dzielić się wiedzą z jeszcze większą liczbą osób zainteresowanych rozwojem.

Pomysłodawcy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne w dzisiejszych czasach są nowe kanały informacyjno-edukacyjne dostępne w internecie. Blogi, portale, YouTube — to właśnie za ich pośrednictwem dokształca się gros Polskiego (i nie tylko) społeczeństwa, zwiększając tym samym swoje kwalifikacje. Patrząc po sobie i co niektórych znajomych muszę przyznać stwierdzeniu rację. Sieć, pod warunkiem wyboru odpowiednich źródeł jest solidną platformą edukacyjną, która niestety ma swoje minusy, wśród których najbardziej dokuczliwa wydaje się niepewność poprawności informacji. Decydując się na czerpanie wiedzy z wybranego serwisu musimy zbadać najpierw jego wiarygodność. W tym celu przetrząsamy fora i grupy internetowe, na których znajdziemy lub nie, internujące nas opinie.

Na szczęście, dziś zaufane jednostki edukacyjne w postaci szkół i uniwersytetów zaczynają wychodzić naprzeciw oczekiwaniom osób czerpiących wiedzę z internetu (brzmi zabawnie). Efektem jest tworzenie profili w wielu serwisach ułatwiających naukę. Nikt nie spodziewał się jednak wejścia w Spotify…

Nie muzyka, a wykłady

Na Spotify są już obecne inne, głównie zachodnie uczelnie, które udostępniają kontent w postaci muzyki relaksacyjnej oraz sprzyjającej efektywnemu uczeniu się. Nie mniej jednak, jest to w dalszym ciągu muzyka, która sama w sobie nie pozwola na przyswajanie wiedzy. Polska uczelnia SWPS poszła o krok dalej, udostępniając zupełnie za darmo pełne wykłady popularnonaukowe. Nie będę czuł się zaskoczony, jeśli inne placówki edukacyjne wezmą z SWPS przykład i wdrożą u siebie podobne rozwiązanie. To prawie pewne.

Obecnie na profilu SWPS na Spotify znajdziemy jedynie 10 wykładów, które zostały udostępnione za darmo. Możliwe, że w przyszłości pojawi się tam znacznie więcej materiałów, z których będą mogli korzystać wszyscy, nie tylko studenci.

Dokształcanie

Jeszcze kilka lat temu, słysząc o pomyśle nauki za pośrednictwem YouTube’a, wybuchałem śmiechem. Wydawało mi się to nierealne, ba — niepotrzebne. Dziś muszę przyznać się do błędu, gdyż forma dokształcania, którą niegdyś uważałem za pozbawioną sensu, rozkwita i przyciąga coraz poważniejszych “graczy”. Co ciekawe, do rozwoju sieciowej edukacji przyczyniają się nawet serwisy oferujące w standardzie streaming muzyczny. Cóż, przyszłość potrafi zaskakiwać.

Źródło: SWPS

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...