Amazon Echo Look

Amazon Echo Look to ukłon w stronę narcyzów

W ofercie amerykańskiego przedsiębiorstwa handlowego pojawiła się sprzętowa nowość. Amazon Echo Look, bo tak nazywa się urządzenie to inteligentny stacjonarny aparat wyposażony w asystenta głosowego, którego zadaniem jest doractwo modowe.

Amazon Echo Look

Naprawdę cieżko jednoznacznie określić, czym jest tytułowy twór Amazona. Myślę, że powyższa skrócona charakterystyka dała wam, choć częściowy pogląd na to, z czym mamy do czynienia. Sam nie jestem przekonany co do użyteczności gadżetu, o którym zrobiło się w sieci naprawdę głośno. Nie przedłużając, na początek zapoznajcie się z poniższym nagraniem:

Za Amazon Echo Look podziękują mężczyźni

Pytanie do męskiej części naszych czytelników… Jak często wasze drugie połówki pytają was o radę w kwestii dobrania stroju? Znacie to “czy wyglądam w tym dobrze?”. Oczywiście, każdy facet wie, że jest to równoznaczne z odwiedzeniem pola minowego. Na pytanie zadane przez kobietę nie ma poprawnej odpowiedzi, liczy się wyłącznie jej interpretacja. Najlepiej nie odpowiadać w żaden wiążący sposób, ale co jeśli nasza dziewczyna lub żona naprawdę potrzebuje pomocy w doborze ubrania i nie ma sposobności do skontaktowania się z przyjaciółkami? Cóż, powinniśmy sprezentować jej Amazon Echo Look.

Tak, w mojej ocenie właśnie do tego celu stworzono wspomniane urządzenie. Mówię to jako mężczyzna zaznajomiony z wszech otaczającą go technologią. Oczywiście, funkcjonalność Amazon Echo Look jest znacznie większa, o czym przekonacie się za moment. Nie mniej jednak, do mnie przemawia głownie szansa na uniknięcie niezręcznej odpowiedzi kobiecie.

Jak to działa?

Konstrukcja przypomina nieco kamerki internetowe sprzed kilku lat, z tą różnicą, że w Echo Look znajdziemy solidniejszy aparat cyfrowy wraz z czterema diodami doświetlającymi scenerie. Kiedy staniemy przed urządzeniem w wybranej przez nas stylizacji możemy poprosić system o zrobienie nam zdjęcia, które trafi z automatu do naszego smartfona. Tam zostanie poddane analizie w aplikacji Amazon Echo Look, która podpowie nam, czy wyglądamy dziś dobrze, czy może jednak powinniśmy się przebrać. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby fotografie udostępniać następnie w mediach społecznościowych. Biorąc pod uwagę, że “system” pozwala na rozmazanie tła, może to być czymś więcej niż zwykłą ciekawostką.

Interesujące jest również to, że urządzenie może nagrać krótki filmik, dzięki któremu sprawdzimy, jak prezentuje się tył naszej stylizacji.

Reasumując — Amazon Echo Look to w zasadzie inteligentny aparat połączony z asystentką głosową Alexą oraz dedykowaną aplikacją na smartfona. Jego zadaniem ocena atrakcyjności naszej stylizacji, a więc doractwo modowe.

Amazon Echo Look

Dla kogo?

Ogrom informacji, jakie z racji wykonywanej pracy przyswajam w ciagu dnia powoduje, że część, nawet atrakcyjnych projektów zwyczajnie mi umyka lub wydaje się czymś nudnym. W przypadku Amazon Echo Look mówimy o tym drugim scenariuszu. Nie twierdzę, że urządzenie jest nieprzydatne, bo to nieprawda. Koncepcja jego wykorzystania zdaje się sensowna i może pomóc wielu kobietom oraz ich mężczyznom. Wątpię jednak w sukces sprzedażowy tak niecodziennego pomysłu.

Podejrzewam, że urządzenie pojawia się na rynku zbyt wcześnie i klienci nie są jeszcze przygotowani na tego rodzaju innowacje. Niezależnie od tego, jak potoczą się losy Amazon Echo Look, wydaje mi się, że Amazon pokazał produktem kolejny segment zastosowań nowoczesnej elektroniki użytkowej.

Źródło: TheVerge

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...